Поляк поведе в обиколката на България

Най-бърз в етапа Пловдив - Сливен беше Пиер Барбие (Фр)

Поляк излезе начело в колоездачната обиколка на България от втори опит.

Патрик Стош от “Востер” завърши втори в етапа Пловдив - Сливен (152 км) и 6-те секунди бонификация му стигнаха, за да отнеме жълтата фланелка от Алесандро Барони (Ит), който кара за “Галина Колозио”. Двамата бяха с еднакво време.

Ден по-рано Стош спечели етапа в Пловдив, но получи 10 секунди наказание, защото бе теглен от сервизния автомобил на отбора си, за да навакса изоставането си след спукана гума.

Най-бърз в етапа до Сливен бе Пиер Барбие (Фр) от Nippo-Delko-One-Provence. Този състезател бе с жълтата фланелка след пролога край храм-паметника “Св. Александър Невски” в София. Спортен директор на отбора е трикратният победител в обиколката Христо Зайков, който награди Барбие.

Заради тежко падане в болница бе откаран датчанинът Филип Нилсен от гръцкия отбор Alpha cycling. Сред падналите бе и Мартин Папанов, състезател на френския “Мартиг”, който до вчера бе най-добре представящият се българин (23-и в генаралното). “Мартиг” също се ръководи от Христо Зайков.

Утре 67-ата обиколка трябва да приключи с етапа Сливен - Бургас (111 км).