Президентът на МОК е доволен от подготовката на Бразилия за Олимпиадата през 2016-а

Президентът на МОК е доволен от подготовката на Бразилия за Олимпиадата през 2016-а

МОК ще инвестира 1,5 милиарда долара в Игрите в Рио

Президентът на МОК Томас Бах изрази задоволство от темповете, с които Бразилия се подготвя за домакинството на Летните олимпийски игри в Рио де Жанейро през 2016 година. Бах говори пред медиите след среща с президента на Бразилия Дилма Русеф.

"Доволен съм от увереността, която демонстрира президентът Русеф по отношение на Игрите и от факта, че за страната Олимпиадата е приоритет", каза Томас Бах.

МОК ще инвестира 1,5 милиарда долара в Игрите в Рио, което по думите на Бах ще допринесе за развитието на спорта и икономиката в страната.

Дилма Русеф бе категорична, че от понеделник, след завършване на световното първенство, приоритет номер 1 за бразилците е организацията на Олимпиадата. 

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.