Продължава забраната на атлети от Русия и Беларус за участие в международни състезания

Продължава забраната на атлети от Русия и Беларус за участие в международни състезания

Световната атлетическа федерация се придържа стриктно към политиката си на изключване на атлетите от Русия и Беларус в международни състезания, което включва и започващото Световно първенство в събота в Токио, предаде ДПА.

"Имаме нужда от мирно решение", каза президентът й Себастиан Коу, имайки предвид войната, която води Русия в Украйна от 2022.

"Нищо не се е променило, но искрено се надявам, че това ще стане, и то не само да атлетите, защото ситуацията е немислима", добави той.

Русия бе наказана през ноември 2015 заради системна употреба на допинг. Оттогава световната федерация дава разрешение само на определени руски състезатели да участват в турнирите под неутрално знаме. Те обаче бяха наказани напълно след началото на войната преди три години и половина. 

Погачар за Обиколката на Испания: Ще дам всичко от себе си, за да се опитам да спечеля

Тадей Погачар иска да сбъдне „голяма мечта“, като добави титла от колоездачната Обиколка на Испания (Vuelta a Espana) към трофеите си, завръщайки се в надпреварата за първи път от 2019 година насам.

Вторият кръг от националната лига по плажен футбол е този уикенд в Бургас

Ще се проведе и първият турнир по плажен футбол за жени

България е на 1/4-финал на Европейското отборно по бадминтон

Националите ни до 19 години с трета поредна победа

Сестри Стоеви с поражение от олимпийските вицешампионки на Световното в Индия

Българският тандем отпадна в третия кръг

Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”