Провал за Ивайло Иванов на световното първенство по джудо

Провал за Ивайло Иванов на световното първенство по джудо

Българинът падна още на старта

Ивайло Иванов отпадна на старта от световното първенство по джудо, което се провежда в Япония. Българинът беше сред поставените и пропусна първия кръг от директните елиминации.
 
Във втория той се изправи срещу канадската надежда Антоан Валоа-Форие. Срещата беше тактическа битка. Двамата джудоки не успяха да си направят техника, а победителят беше решен в допълнителното време.
 
Реферът даде трето наказание шидо на българина, което означаваше победа за Валоа-Форие.
 
Надпреварата беше ключова, тъй като световното първенство дава най-много точки за олимпийската ранглиста.

 

Допълнителни 6.8 млн. лева за спорт осигуриха ММС и БСТ

Допълнителни 6.8 млн. лева в подкрепа на българския спорт осигуриха Министерството на младежта и спорта (ММС) и Българският спортен тотализатор (БСТ).

Новата шефка на МОК пише до Олимпийските комитети и Весела Лечева

Новият президент на МОК Кърсти Ковънтри изпрати писмо до президентите на Националните олимпийски комитети. Писмото беше получено от председателя на БОК Весела Лечева. 

Министър Пешев: Българските олимпийци са осигурени финансово

Олимпийският комитет е самостоятелно юридическо тяло и сам определя своето ръководство, каза министърът на младежта и спорта Иван Пешев на брифинг пред медиите.

Министър Пешев: Община Разлог ще стане още по-привлекателен център за млади спортисти

Община Разлог ще стане още по-привлекателен център за млади спортисти и любители на активния начин на живот.

Fibank премахна таксата за вноска в лева по депозити и спестовни сметки на гражданите

Промоционалната кампания е за вноски, извършени от титуляря или негов пълномощник

Иван Пешев: Съвременната и достъпна спортна инфраструктура е инвестиция в бъдещето на младите хора

Съвременната и достъпна спортна инфраструктура е инвестиция в бъдещето на младите хора и за развитие на активен и здравословен начин на живот. Това каза министърът на младежта и спорта Иван Пешев по време на посещението си в град Дупница.

Министър Пешев: Осигурихме допълнителни 4 млн. лева за младите хора в България

Осигурихме допълнителни 4 млн. лева за младежките центрове в осем български общини с цел гарантиране на тяхната устойчивост и развитие в съответствие с Националната стратегия за младежта (2021-2030).

Черно море Тича с титла във водната топка

Още един успех за "моряците" в отборните спортове

България е №1 по медали на Световното по художествена гимнастика за девойки в София

Националният отбор завоюва общо 6 отличия