ПСЖ иска Рашфорд без пари

ПСЖ иска Рашфорд без пари

Нападателят е в последните месеци на договора си с Манчестър Юнайтед

Маркъс Рашфорд навлиза в последните месеци от договора си с Манчестър Юнайтед и е повече от ясно, че ще има сериозен интерес от страна на много грандове към английския голмайстор, ако той напусне "Олд Трафорд" без компенсация.

Преговорите за удължаване на сътрудничеството изобщо не са в напреднала фаза и е много вероятно Рашфорд да реши да смени цвета на клуба, което ще бъде първият му трансфер, откакто започна кариерата си в Манчестър Юнайтед.

 

Пари Сен Жермен проявяваше интерес към този бърз голмайстор през изминалото лято, когато не беше изпратена официална оферта, но президентът Насер Ал-Хелайфи даде да се разбере, че френскят гранд има сериозни намерения относно привличането на Рашфорд като свободен агент на „Парк де Пренс“.

„Маркъс Рашфорд е невероятен футболист. Да го вземем безплатно би било фантастично, очевидно много клубове ще искат да го привлекат. Не го крия, обсъждали сме тази тема и преди. Може би това лято ще стане, защо не. Ако той е свободен агент, ще можем да преговаряме директно с него“, каза Ал-Хелайфи.

Ако Рашфорд не подпише нов договор с Манчестър Юнайтед до 31 декември, английският национал ще може да преговаря с клубове извън Висшата лига от 1 януари и дори да подпише предварителен договор с един от тях, който ще бъде формализиран в началото на летния трансферен прозорец.

България стана асоцииран член на Средиземноморската хандбална конфедерация

Президентът на БФХандбал Росен Добрев беше делегат на 40-ия редовен изборен конгрес на Международната хандбална федерация

Гриша Ганчев: Боян Радев беше мой учител

Бизнесменът Гриша Ганчев бе един от стотиците, които отдадоха почит към легендарния боец Боян Радев

Иван Пешев: Дълбок поклон, десетки хиляди ще следват заветите на Боян Радев

Министърът на младежта и спорта в оставка Иван Пешев говори пред медиите на поклонението на великия шампион Боян Радев, който почина на 83-годишна възраст в края на миналата седмица

Атлет е Спортист на годината в Германия

Световният шампион по десетобой Лео Нойгебауер спечели наградата Спортист на годината в Германия, предава ДПА.

Александра Фейгин събра овациите в приказно шоу на Ледения парк в София

Спектакълът бе открит от Димитър Шалъфов

Кюстендил отличи най-добрите си спортисти за 2025 година

Събитието събра елита на местния спорт