РАЗКРИТИЕ: Левски ще опита да разсекрети уговорката с Хубчев

РАЗКРИТИЕ: Левски ще опита да разсекрети уговорката с Хубчев

Вижте подробности

Левски ще опита да разсекрети уговорката с Петър Хубчев, за да може истината да излезе наяве, съобщава „Мач Телеграф“. „Сините“ трябваше да приемат тежко споразумение с бившия си треньор и асистентите му, за да не отнемат лиценза на клуба. Според уговорката Хубчев не прави никаква финансова отстъпка към клуба, въпреки че Левски е в тежко финансово състояние, дори напротив. Той е настоявал „сините“ да му платят с лихвите, след като ФИФА отсъди в негова полза. В тази връзка Иво Ивков обяви, че дори „знайни и незнайни чужденци“ са правили отстъпки на клуба през годините за разлика от Петър Хубчев, който стана голям футболист именно на „Герена“.

Левски вече стартира плащанията си към бившия защитник и асистентите му, които вече са получили първия транш от дълга, който общо е около 800 000 лева. За това съобщихме още преди десетина дни, а на „Герена“ разполагат с всички документи по това плащане. Онзи ден обаче в интернет се появи информация, че първият транш е бил 150 000 евро, която не отговаря на истината. Агентът на Петър Хубчев – Георги Градев, който движи делата срещу Левски, използва тази неточност, за да атакува „сините“.

„Отново се спекулира с името на Петър Хубчев и се споменават неверни суми и несъществуващи плащания. Единствената причина да се стигне до този спор и неизбежния изход е неуважението към договорите от страна на собственика на клуба. Задълженията са натрупани заради лошо управление. Това трябва да е ясно на всички! С блага дума и едно „извинявай“ Левски нямаше да е в това положение. Ако клубът беше приел предложените споразумения през януари, сигурно дължимите обезщетения щяха да са в пъти по-малки. Неспазването на клаузата за поверителност в споразуменията с треньорите от страна на сегашния представител на Левски е умишлено, с цел да се посее омраза спрямо прогонените треньори и да се отклони общественото внимание от единствения виновник за ситуацията – собственика на клуба.4″ Абсолютна лъжа е, че сме отказали да разговаряме с възпитаника на милиционерската школа в Симеоново. Той просто не ни е търсил!“, гласеше част от поста на Градев във фейсбук.

Заради атаката на агента Левски ще поиска от него позволение да се заличи клаузата за конфиденциалност в договора между двете страни и той да бъде разсекретен, за да може истината да излезе наяве. Сега остава Петър Хубчев и компания да приемат предложението за прозрачност от „Герена“.

Петър Мицин спечели финала на 400 м свободен стил

Петър Мицин спечели с лекота финала на коронната си дисциплина 400 метра свободен стил на Държавното първенство по плуване на басейн "Диана" в София

Погачар отново е лидер на Тур дьо Франс

Тадей Погачар се върна на върха в генералното класиране на Тур дьо Франс, след като спечели седмия етап от надпреварата

Ватерполистите ни с пет победи от пет мача на Европейското първенство

Националният отбор на България по водна топка за юноши  постигна пета поредна победа и завърши на първо място в група А на Европейското първенство по водна топка до 16 години, дивизия 1, което се провежда в Любляна, Словения.  

Мицин с ново злато и рекорд

Петър Мицин, който спечели европейската титла преди дни на шампионата в Шаморин за мъже и жени до 23 години, продължава да обира златните медали и да чупи рекорди.

Заместник-министър Андонов откри Балканиадата по скокове във вода

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов откри Балканските игри по скокове във вода и международния турнир за Купа "София".

Тадей Погачар спечели четвъртия етап на Тур дьо Франс от Амиен до Руан (ВИДЕО)

Тадей Погачар постигна стотната си победа в шосейното колоездене при професионалистите

 Асоциацията на българските спортни федерации прие нови членове

Нови пет спортни федерации бяха приети за членове на Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ), съобщиха от организацията.

Мерлие спечели третия етап на Тур дьо Франс

Тим Мерлие спечели хаотичния спринт в третия етап на Обиколката на Франция по колоездене

Инцидент със зрители на шампионат по колоездене

Двама зрители пострадаха сериозно, а други осем бяха ранени по време на Германския шампионат по колоездене на писта, след като двама състезатели се врязоха в публиката.