Регатата "Кор Кароли" ще стартира от Бургас

Регатата "Кор Кароли" ще стартира от Бургас

"Кор Кароли" ще тръгне от Бургас, ще мине през острова "Света Анастасия", Свети Влас и ще завърши на 15 август във Варна

Регатата "Кор Кароли" ще стартира за първи път от Бургас. Състезанието ще бъде на 13 август, а стартът е от 10:00 часа от пристанището. Това е седемнадесето издание на регатата, което отново ще събере под платната елита на българското ветроходство.

 
"Кор Кароли" ще тръгне от Бургас, ще мине през острова "Света Анастасия", Свети Влас и ще завърши на 15 август във Варна, където ще се проведе последната гонка", каза Тома Томов - председател на Фондация "Кор Кароли".
 
Общата дължина на маршрута е 110 морски мили. В 18:30 часа на 15 август ще бъдат връчени наградите на победителите. Това е и датата, на която Варна отбелязва своя градски празник.
 
Ден преди старта на самото състезание (12 август), гражданите на Бургас ще имат възможността да участват в про-ам гонка с яхта и да усетят тръпката от този спорт.
 
"Регатата на регатите" се провежда от 2001 година насам, в чест на капитан Георги Георгиев, първият капитан на яхтата "Кор Кароли", с която самият той завършва първата българска ветроходна самотна обиколка на Земята.
Огромно признание за Невяна Владинова

Невяна Владинова бе избрана единодушно за Президент на Комисията на атлетите към Световната гимнастика и официално става част от Изпълнителния комитет на организацията - позиция с огромна отговорност и признание за авторитета, опита и доверието, което тя заслужено получава на международно ниво.

Шефът на Европейската стрелба е в Бургас за шампионата на континента

Президентът на Европейската конфедерация по стрелба Александър Ратнер е в Бургас за Европейското първенство.

Сиатъл Сийхоукс сломи Ню Инглънд Петриейтс на Супербоул!

Защитата изигра ключова роля в сблъсъка

Левски спечели турнир по художествена гимнастика в Япония

Състезателките на Левски спечелиха титлата в индивидуалната отборна надпревара на турнира по художествена гимнастика "Sanix Open" в Япония.

Скръбна вест! Напусна ни треньорът на хандбалните национали

Илиян Василев е първият български хандбалист, играл във френския елит

Още два медала за България от  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Отборът ни приключи състезанията до 16 и до 18 години с 5 отличия