Рекорд за Цанко Цанков!

Рекорд за Цанко Цанков!

Вече е на козлодуйския бряг в добро здраве. Старт в 03:17 часа, финал в 21:31 часа, добави той.

Българският плувец Цанко Цанков осъществи успешно първото по рода си плуване на 100 километра в река Дунав.

"Цанко Цанков успя! 108 километра и 250 метра в река Дунав - 18 часа, 12 минути и 32 секунди! Без да спира, нон стоп плуване! Герой! Уникален", написа треньорът му Николай Илиев в социалната мрежа Фейсбук.

"Вече е на козлодуйския бряг в добро здраве. Старт в 03:17 часа, финал в 21:31 часа", добави той.

Участието на българина бе по правилата на Световната асоциация в открити води – WOWSA и под тяхно администриране, съобщиха преди плуването от агенцията на Цанков Iliev Sport Agency.

Събитието се организира от КПС "Победа" със съдействието на общините Видин и Козлодуй, както и с подкрепата на Фондация "Спорт в България".

Утре, 7 септември (събота) Цанко Цанков и неговият треньор Николай Илиев ще бъдат наградени от кмета и ръководството на Община Видин на церемония в 12:00 часа пред Художествената галерия.

Йоана Илиева остана на крачка от медал на Европейското по фехтовка

23-годишната софиянка загуби на четвъртфиналите от французойка и остана 7-ма

Антъни Джошуа гледа мач на Радослав Росенов

Българският боксьор се бие в Акра

Олимпийският шампион по скокове на батут на лагер в България

Президентът на Българската федерация по скокове на батут се похвали още, че през следващата седмица очаква да бъдат преведени средствата за изграждането на нова зала в Ямбол и строителството да започне.

Руските гимнастички могат да се състезават на международни състезания

Но те отказват на принципа "един за всички, всички за един"

11 българи ще се борят за медали на Европейското първенство по фехтовка

Единадесет българи ще играят за медалите на Европейското първенство по фехтовка за мъже и жени, което започва утре в Генуа (Италия).

Юлияна Янева се завръща на тепиха

Европейската шампионка по борба при жените Юлияна Янева, която дълго време лекуваше травма,  се връща за държавния личен-отборен шампионат в Пловдив

Тихомир Иванов пети в Кошице

Ян Щефела триумфира с 228 см

Балчик ще бъде домакин на престижна ветроходна регата

Балчик ще бъде домакин от 26 до 29 юни на международна регата Ultramarine Balchik Match Race от календара на European Match Race Tour (EMRT)

Размириците в ЛА притесниха МОК

Президентът на САЩ Доналд Тръмп намекна тази седмица, че ще подкрепи ареста на губернатор Гавин Нюсъм