РЕКОРДНО: 53 586 души на мач по хандбал (ВИДЕО)

РЕКОРДНО: 53 586 души на мач по хандбал (ВИДЕО)

Вижте подробности

Историята хандбала беше пренаписана, след като 53 586 души гледаха мача между Германия и Швейцария за откриването на 16-ото европейско първенство за мъже. Домакините победиха с 27:14 на стадион „Меркур Шпиел Арена“ в Дюселдорф.

Стадионът, на който „Фортуна“ (Дюселдорф) играе своите мачове, беше превърнат в най-голямата хандбална зала в света. Тревната покривка беше премахната, покривът на стадиона беше затворен и са монтирани допълнителни 9000 седящи места, за да може да се събере възможно най-много публика.

Зрителският интерес към мача е нов световен рекорд по посещаемост за хандбален двубой.

А иначе стадион „Меркур Шпиел Арена” вече е приемал няколко гдруги грандиозни спортни събития, като мачове по американски футбол, състезание с Михаел Шумахер, три битки на Владимир Кличко, а през 2025 г. тук ще се проведе откриването и закриването на Универсиадата, както и баскетболните и волейболните игри.

Български успех! Наш човек отново в ръководството на Европейските спортни журналисти

Найден Тодоров с втори мандат в Изпълнителния комитет на Европейската асоциация на спортните журналисти

Русия и Беларус отново ще участват във водните спортове 17:52

Световната федерация по водни спортове World Aquatics отмени санкциите срещу руски и беларуски спортисти и им позволи да се състезават под нейна егида със своето знаме и химн, съобщи пресслужбата на централата

Японец спечели Рали Хърватия

Такамото Кацута триумфира, след като Тиери Нювил направи грешка

Габриела Стоева: Гордеем с този дух и с тази непримирима воля за победа

"Тази титла е за всички, които вярваха", каза бадминтониската

Дара Стоянова се класира шеста на обръч в Ташкент

Българката получи за изпълнението си оценка от 27.550 точки

Сестри Стоеви с титла на Европейското (ВИДЕО)

Първата ни титла беше тук и сега петата, обявиха бадминтониските