Русе е домакин на национален турнир по всестранна езда

Русе е домакин на национален турнир по всестранна езда

В утрешния ден ще има открит урок по езда, както и демонстрационни тренировки

Национален турнир по всестранна езда се организира днес и утре на хиподрума край Русе. В състезанието ще участват 25 коня от седем клуба в страната. Организатор е клуб "Кентавър - Русе".

В утрешния ден ще има открит урок по езда, както и демонстрационни тренировки. Те са част от проект "Конете - един по-добър начин на живот", който се осъществява по програмата "Русе - Европейски град на спорта 2016".

Целта е да се популяризира крайдунавския град като дестинация за елитен конен спорт за всички възрастови групи, да се представят иновативни и малко познати начини за практикуване на активен и здравословен живот, да се повиши нивото на занимаващите се с конен спорт чрез майсторски класове.

Цанков Цанков е спортист на годината в УНСС

Поредното постижение във визитката на българския плувец

Трикратен олимпийски шампион се завръща в спортната гимнастика за Лос Анджелис 2028

Трикратният олимпийски шампион в спортната гимнастика Макс Уитлок ще се завърне в професионалния спорт за Олимпийските игри в Лос Анджелис, съобщава агенция Ройтерс.

Николай Христов спечели бронзов медал на Олимпийските игри за глухи спортисти

Николай Христов спечели бронзов медал по карате от Олимпийските игри за глухи спортисти (Дефлимпикс игрите), които се провеждат в японската столица Токио.

България ще участва с шестима състезатели на турнир по бадминтон в Уелс

България ще участва с шестима състезатели на международния турнир по бадминтон за мъже и жени от „International Series“ в Кардиф (Уелс), който започва днес и ще продължи до 30 ноември.

Българските борци с отборна титла в Загреб

Равносметката е 8 златни, два сребърни и един бронзов медал

В НСА се проведе IV международен научен конгрес „Приложни науки в спорта"

Следващото събитие е през 2027 г.

Палят олимпийския огън на закрито

Церемонията по запалването на олимпийския огън за Зимните игри в Италия през февруари, което по традиция ще стане в Олимпия на полуостров Пелопонес в сряда, ще се проведе на закрито – в сградата на Археологическия музей, съобщи гръцката държавна телевизия ЕРТ. 

България завоюва пет медала на турнир по бадминтон в Словакия

Два златни медала за родните ни юноши и девойки

Ансамблите на Левски спечелиха две титли и три медала в Япония

Ансамблите на Левски отново показаха класа и заеха първите две места на традиционния международен турнир по художествена гимнастика "Sanix Cup 2025", който се проведе във Фукуока (Япония).