Русия участва със знамето и химна си на Лос Анджелис 2028?

Русия участва със знамето и химна си на Лос Анджелис 2028?

15 руски спортисти взеха участие на Олимпийските игри в Париж 2024

Руските спортисти ще участват на Летните олимпийски игри през 2028 година в Лос Анджелис със знамето и химна, заяви министърът на спорта на Русия и председател на Руския олимпийски комитет Михаил Дегтярьов в ефира на телевизия "Мач".

Олимпийските игри в Лос Анджелис ще се проведат от 14 до 30 юли.

"Участието на нашите спортисти на Зимните олимпийски игри е заложено. Там вече имаме разрешение за състезатели по бързо пързаляне с кънки и фигурно пързаляне. Работим както със скиорите, така и с федерацията по биатлон. Световният спорт губи зрелищност без нас. Подготвяме се напълно за Олимпийските игри през 2028 година. Мисля, че там всичко ще бъде наред, ще сме в пълен състав, със знамето и с химна", каза Дегтярьов. 

"В пълен състав на Зимните олимпийски игри през 2026-а ще бъде трудно, почти невъзможно поради малкото време, но там ще отидат максимален брой спортисти, ние правим всичко възможно за това", добави Дегтярев.

През март 2023 година Международният олимпийски комитет препоръча руските спортисти да бъдат допускани до турнири само с неутрален статут и при условие, че не са свързани с въоръжените сили и не представляват отборни спортове. 15 руски спортисти взеха участие на Олимпийските игри в Париж 2024.

Михаил Дегтярьов разкри също, че Руският олимпийски комитет е осъдил Международния олимпийски комитет (МОК) за 5 милиона швейцарски франка за 2022 година.

"Ако ни отстранят от Олимпийските игри през 2026-а ще ги съдим. Сега осъдихме МОК за добри пари за 2022 година - почти 5 милиона франка. Трябва да водим диалог с международните организации", добави той.

Преди това Руският олимпийски комитет многократно е оспорвал решения на МОК в швейцарски съдилища. Руските федерации в различни спортове също подадоха отделни искове.

Александра Фейгин събра овациите в приказно шоу на Ледения парк в София

Спектакълът бе открит от Димитър Шалъфов

Кюстендил отличи най-добрите си спортисти за 2025 година

Събитието събра елита на местния спорт

Кълъмбъс Блу Джакетс се подсили в нападение

Мейсън Марчмънт се присъединява към тима

ЦСКА спечели отборното на Купа "Йордан Йовчев"

ЦСКА спечели отборната надпревара в мъжко направление на турнира по спортна гимнастика „Йордан Йовчев“ за купа „Дженерали“.

Сестри Стоеви завършиха годината с бронз

Стефани и Габриела спечелиха медали в последния си турнир за 2025-а

Каратистът Виктор Меразов е спортист номер 1 на Габрово за годината

Треньор на годината стана Георги Левичаров от Спортен клуб „Равен старт“

Стефани Стоевa стигна 1/4-финалите в Астана

Стефани Стоева се класира за четвъртфиналите на единично жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Астана (Казахстан)

Шамил Мамедов ще се състезава за България

Управителният съвет на българската федерация по борба реши, че Шамил Мамедов ще се състезава за България.

Щангистът Божидар Андреев с положителна допинг проба

Пробата е от 15 октомври 2025 г.