Съдим ФИДЕ заради домакинството на Лондон

Съдим ФИДЕ заради домакинството на Лондон

Нашата федерация ще съди ФИДЕ заради скандалното даване на Лондон на домакинството на претендентския турнир за световната титла

Българка е сред тримата адвокати, които подготвят съдебно дело срещу Международната федерация по шахмат (ФИДЕ). ,Даниела Малчева, сърбин и швейцарец вече работят по въпроса - информира шефът на родната централа Силвио Данаилов. - Няма да се откажем."

 
Нашата федерация ще съди ФИДЕ заради скандалното даване на Лондон на домакинството на претендентския турнир за световната титла. Кандидати бяха България и Азербайджан, но ФИДЕ в разрез със своите правила подписа договор с офшорната фирма "Агон", за която се смята, че е на американския бизнесмен Андрю Полсън. Компанията поема контрола и ще организира всички най-важни състезания в шахмата за следващите 11 г. В делото пред Арбитражния спортен съд в Лозана ще се търси прекратяване на договора с „Агон" и отмяна на решението за Лондон.
 
Като президент и на Европейския шахматен съюз (ЕШС) Данаилов пристигна вчера в Пловдив за символичен първи ход на третия кръг на европейското за мъже. Той обяви, че страната ни ще иска шахматна олимпиада през 2016 г.
 
Юлиян Радулски остана единственият българин сред 40-те с пълен актив след втория кръг. Той надигра с черните фигури Максим Род-щайн (Израел) - секундант на претендента за световната титла Борис Гелфанд.
 
Бившата световна шампионка Антоанета Стефанова се предаде с белите срещу Александър Белявски (Словения). А другата ни голяма надежда Иван Чепаринов подели точката с хърватина Алойзе Янкович. Кирил Георгиев и Александър Делчев записаха победи с черните съответно над Дани Разников (Израел)и турчина Бурак фират.
Днес обявяват Спортист на Балканите, Карлос Насар и Алекс Николов сред номинираните

Резултатите в 52-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2025 година ще бъдат обявени днес на специална церемония от 16.00 часа в София

Сестри по оръжие със 17 Олимпийски игри и 8 медала!

Няма изстрел, който може да разбие приятелството на Мария Гроздева и Нино Салуквадзе

България е европейски шампион по бадминтон

Бихме Дания на финала в Истанбул

Шефът на европейската спортна стрелба: Направихте фантастично първенство! Изстрел в десетката! 10.9!

България прие Европейско първенство по спортна стрелба за първи път от 30 години

Със сребро за България завърши Европейското по спортна стрелба в Бургас

Стрелците ни спечелиха общо 7 медала – 1 златен, 4 сребърни и 2 бронзови

Сребро за българското трио на  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Виктор Бонев, Дамян Илиев и Петър Иванов спечелиха сребърен медал на трио при младежите до 21 години от Европейското първенство по спортна стрелба за младежи, юноши и девойки в Бургас.