Съотборник на Котоошу призна, че е престъпник

Съотборник на Котоошу призна, че е престъпник

Най-добрият японски сумист Котомицуки от години залагал нелегално на бейзбол

Котомицуки, съотборник на Калоян Махлянов-Котоошу и най-високо поставен в ранглистата японски сумист, бе наказан от Асоциацията по сумо, след като беше уличен в престъпление, информира БГНЕС.

Котомицуки няма да играе на супертурнира "Нагоя башьо" през юли, след като в крайна сметка е признал, че в продължение на години е нарушавал законите. Той е играл на "черно тото" и е залагал огромни суми на бейзболни мачове. 

34-годишният одзеки отричаше обвиненията досега, но полицията е потвърдила информациите, публикувани от пресата. Органите на реда продължават разследването и е много вероятно наказанието на бореца да бъде изключително сурово, ако се докажевръзката му с японската мафия "якудза". 

В Япония официално са забранени залозите за най-популярния спорт в страната бейзбол, но големи суми отиват в ръцете на различни черни тотализатори, контролирани от групировки на "якудза". 

Сега Асоциацията по сумо оповести резултатите от собственото си разследване и съобщи, че освен Котомицуки, още 28 човека са признали вината си в незаконни залагания на бейзболни срещи. 

Имената на провинилите се сумисти засега се пазят в тайна и няма информация за участие на Калоян Махлянов в подобни залагания. Котомицуки е съотборник на Българския Гъливер в школата "Садогатаке".

8888 Пункт изпраща свои клиенти на мач на Реал Мадрид с „Великденски двоен шанс“

Кампанията включва и допълнителен стимул

Доминация на грациите ни в първия ден на „София къп“ 2026

Първият състезателен ден при девойките на международния турнир по художествена гимнастика „София къп“ 2026 премина под пълния контрол на българските гимнастички.

Пращаме пълен отбор по щанги на Евро 2026

Двама отпаднаха от състава, а след наказание за допинг в него отново е Дейвид Фишеров

ОБРАТ: Новиков и Милов отново в националния отбор

Олимпийският шампион от Париж Семен Новиков (кат. до 97 кг) и двукратният европейски шампион Кирил Милов (кат. до 87 кг) се включиха към заниманието на на националния отбор по класическа борба на базата в "Дианабад".

Световната вицешампионка Юлияна Янева претърпя операция

Националката по борба Юлияна Янева претърпя операция на коляното и ще пропусне състезанията до края на годината, съобщават от БФ Борба.

Давид Иванов ще представя България на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Българинът ще участва единствено на своя коронен уред - кон с гривни