Саръбоюков: Винаги тайно съм мислел, че може да спечеля златен медал

Саръбоюков: Винаги тайно съм мислел, че може да спечеля златен медал
Източник: ТемаСпорт

Българинът говори след спечелената европейска титла на скок дължина

Лекоатлетът спечели златен медал в скока на дължина на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Апердоон.

„Днес осъзнавам какво съм направил. Адреналинът ме държа до последно. Заспах късно. Днес разбрах какво е една публика да гледа един шампион. Гледам по-бързо да се насладя на успеха и да го оставя зад гърба си, за да може да се насоча към другите ми цели“, заяви възпитаникът на треньора Димитър Карамфилов в интервю за БНТ.

Състезателят на клуба Хеброс сподели какви мисли са минавали в главата му по време на последния опит.

„Винаги тайно съм си мислел, че е възможно да спечеля златен медал. Не съм го изключвал като вариант. Не очаквах, защото състезанието не тръгна по най-добрия начин. В такива ситуации, колкото и да вярваш, че ще стане от последния опит, толкова са и съмненията, че всичко си е заминало“, допълни медалистът.

Световното гребане благодари на Пловдив и България за отличната организация, творчеството и иновациите

Президентът на Световното гребане Жан-Кристоф Ролан и Изпълнителният директор Винсент Гайар изпратиха специално благодарствено писмо до Организационния комитет на първенството на планетата за мъже и жени до 19 години в Пловдив и неговия председател Иван Попов.

Трима българи отпаднаха в сериите на 200 метра свободен стил

Трима българи отпаднаха в сериите на 200 метра свободен стил за мъже на европейското първенство по плуване в Париж.

Сара Къртис постави световен рекорд на 50 метра гръб

Италианката с върхово постижение на Европейското първенство по плуване

Давид Попович спечели трета европейска титла на 100 метра свободен стил

След вълнуваща битка във финала с Егор Корнев

Световното първенство по гребане донесе на Пловдив между 12 и 15 млн. евро

Това съобщава кметът на район "Западен" Тони Стойчева

Габриела Георгиева не успя да се класира за финала на 200 м гръб на ЕП по плуване

Габриела Георгиева не успя да се класира за финала на 200 метра гръб за жени на европейското първенство по плуване в Париж.