Сензация! Мъжка художествена гимнастика в Лос Анжелис

Сензация! Мъжка художествена гимнастика в Лос Анжелис

Състезания с мъже в художествената гимнастика и повече женски отбори спрямо мъжки във футбола: предвижда програмата за олимпийските игри в Лос Анджелис.

Основният ангажимент на организаторите са иновации и равенство между половете, заради което и в някои спортове се увеличава женското присъствие. Извън това Лос Анджелис ще предложи и олимпийски дебюти на зрелищни дисциплини в плуването като 50 метра гръб, бруст и бътерфлай.

Художествената гимнастика, която е определяна за един от най-женствените спорт, вече ще има първото си смесено отборно състезание на олимпийски игри. В Лос Анджелис ще се проведе смесена надпревара с мъжки и женски съчетания. Новината бе определена като стандална от хиляди фенове в социалните мрежи.

С общо 351 състезания за медали, с 22 повече от тези в Париж 2024 (329), програмата на Лос Анджелис 2028 запазва основната квота за спортисти от 10 500, като за петте спорта, предложени от Организационния комитет (бейзбол/софтбол, крикет, флаг футбол, лакрос и скуош), се отпускат допълнителни 698 квоти. Интересното е, че броят на жените на олимпийските игри е по-голям от този на мъжете: 5333 срещу 5167.

Пешев награди българските състезатели по аеробика за успехите през 2025 година

С почетни плакети бяха наградени Борислава Иванова, Антонио Папазов и Христо Манолов, които спечелиха сребърен медал от Европейското първенство и бронзово отличие от Световните игри в дисциплината тройки.

Петя Неделчева-Хранова е треньор номер 1 на месец декември

Президентът на Българска федерация бадминтон д-р Володя Златев получи награда за принос в развитието на българския спорт

Министър Пешев награди медалистите от международни мастърс форуми

“Вашата дългогодишна отдаденост и любов към спорта, постоянството и стремежът ви към победи са вдъхновение за всички поколения”, каза Пешев. 

“Хард Рок Стейдиъм” - едно от спортните чудеса на Америка

Предстои да бъде излъчен новият шампион в колежанското първенство по американски футбол

Красимир Дунев стана вицепрезидент на Балканската федерация по гимнастика

Президентът на Българската федерация по гимнастика Красимир Дунев беше избран за вицепрезидент на Балканската федерация по гимнастика.

Антоанета Костадинова и Мариета Канева приключиха Grand Prix София с победи

Международният турнир Grand Prix София по спортна стрелба с пневматично оръжие, който се проведе в зала „Арена 8888“, приключи с последните две дисциплини днес.