Сестри Стоеви и Налбантове продължават напред на турнир по бедминтон

Сестри Стоеви и Налбантове продължават напред на турнир по бедминтон

Вижте подробности

Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на двойки жени на международния турнир по бадминтон в Дъблин (Ирландия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Трикратните европейски шампионки, които са поставените под номер 2 в схемата, победиха лесно Лизи Толман и Естел Ван Льовен (Англия) с 21:17, 21:3 за 30 минути, а срещата завърши час след полунощ българско време.

В спор за място на полуфиналите сестрите ще играят днес срещу шестите в схемата представителки на Швеция Моа Сьоо и Тилда Сьоо.

В Дъблин Стефани Стоева и Габриела Стоева са водени от главния треньор на националния отбор Петя Неделчева-Хранова.

Калояна Налбантова също продължава на четвъртфиналите. Във втория си мач българката победи Имад Самия (Индия) с 21:12, 14:21, 21:15 за 49 минути. По-късно днес възпитаничката на Стилиян Макарски ще играе с втората поставена в схемата Кристин Кууба (Естония). 

Шумен 61 и Фрегата се изравниха с Локомотив ГО на върха в в мъжкото хандбално първенство

В класирането води Локомотив (Горна Оряховица) с пълен актив от 10 точки и мач по-малко, пред Шумен 61 и Фрегата също с по 10

Антон Ризов извън финала на Световото в Кайро

Антон Ризов завърши на 43-о място на 10 метра пушка за мъже на Световното първенство по спортна стрелба в Кайро, Египет.

Бяла падна от силни испанки в Европа

Бяла загуби от силния испански отбор Атлетико Гуардес с 19:45 (10:23) в първи мач от третия кръг на турнира за купата на Европейската хандбална федерация (ЕХФ) при жените.

Отмениха рали "Пампорово"

Отмениха рали "Пампорово 2025" заради съображения за безопасност и зимни условия, съобщиха от организационния комитет.

Започна изграждането на спортен комплекс в село Радилово

Това разкри Иван Пешев

Йоана Илиева остава единствената българка, която ще спори за призовите места на Световната купа

Калоян Пешев и Тодор Стойчев приключиха участието си

Весела Лечева се срещна с Боряна Калейн и Мария Гроздева, които ще представят БОК в Лондон

Те ще представят страната по време на "8-и Европейски форум и Асамблея на спортистите"

Карлос Насар отново е отказал да се състезава за друга държава

Олимпийският ни шампион по вдигане на тежести Карлос Насар е отказал трета поредна оферта да се състезава за Бахрейн

Шок в САЩ: Звезда от НФЛ почина три дни след мач

Ужасяваща новина разтърси феновете на НФЛ в четвъртък следобед