Сестри Стоеви се препънаха на старта в Хонконг

Сестри Стоеви се препънаха на старта в Хонконг

Българските отстъпиха пред двойка от Тайланд

Трикратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева допуснаха поражение в първия кръг на турнира по бадминтон World tour Super 500 в Хонконг с награден фонд 420 хиляди долара.

Българките отстъпиха пред четвъртите поставени Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонджай (Тайланд) със 17:21, 14:21 за 34 минути.

В първия гейм се игра равностойно до 12:12, след което тайландките направиха серия от 5:0 и до края нямаха проблеми. Във втората част Кититаракул и Прайонджай взеха аванс от 12:3 и спокойно затвориха мача.

Миналата седмица сестрите загубиха и в първия кръг на турнира от сериите Супер 1000 в Чанчжоу (Китай) с награден фонд 1 250 000 долара. 

Фантастичен Цанко Цанков преплува и Ла Манша

Цанко Цанков преодоля едно от най-великите предизвикателства на планетата

Матю Бренън спечели втория етап от Обиколката на Испания

Британецът с първа победа в голяма обиколка

Весела Лечева е в Лозана по покана на шефката на МОК

Делегация, водена от председателя на Българския олимпийски комитет (БОК), Весела Лечева е на тридневно посещение в централата на Международния олимпийски комитет (МОК) в Лозана по покана на президента Кърсти Ковънтри.

Дебютант в топ 6 на Европейското по спортна гимнастика

Състезаващият се за България Кейдън Спенсър приключи на шесто място във финала на висилка на Европейското първенство по спортна гимнастика в хърватската столица Загреб.

Оскар Чембърлейн спечели откриващия етап от Обиколката на Испания

Австралиецът Оскар Чембърлейн спечели първия етап от колоездачната Обиколка на Испания, която традиционно слага край на сезона в Гранд Тура.

Погачар за Обиколката на Испания: Ще дам всичко от себе си, за да се опитам да спечеля

Тадей Погачар иска да сбъдне „голяма мечта“, като добави титла от колоездачната Обиколка на Испания (Vuelta a Espana) към трофеите си, завръщайки се в надпреварата за първи път от 2019 година насам.