Сестри Стоеви водачки в схемата на турнир в Шотландия

Сестри Стоеви водачки в схемата на турнир в Шотландия

Стефани и Габриела почиват в първи кръг

Трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева са поставени под номер 1 в схемата на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "Чалъндж" в Глазгоу (Шотландия). Надпреварата е с награден фонд 15 хиляди долара и ще се проведе от 5 до 10 октомври. 

Българките ще почиват на старта, а в спор за място на четвъртфиналите ще играят с Абигейл Харис и Ани Ладо от Англия. Срещата е по програма на 6 октомври (петък) вечерта.

В Глазгоу сестрите ще бъдат водени от старши треньора на националния отбор на България Петя Неделчева-Хранова.

„Мистерия в разцвет“ на MrBit предлага нови награди и изненади за играчите

Сезонните промоции често предоставят допълнителни възможности за забавление

"Левски" и "Берое" ще се срещнат на виртуалния терен, дни преди официалния им мач в efbet лига

Обявиха пълната програма за шестте състезателни дни

Цветомир Ереминов ще участва на европейското първенство по скокове във вода

Цветомир Ереминов ще вземе участие на Европейското първенство по скокове във вода, което ще се проведе от 31 юли до 16 август във френската столица Париж, съобщават от БФ Плувни спортове.

Йосиф Миладинов се отказа от Игрите за допингирани, връща се за България

Световната федерация по плувни спортове World Aquatics даде позволение на Йосиф Миладинов да започне процедура по пълно възстановяване на състезателни права, считано от 22 февруари 2026 година, съобщиха от Българска федерация по плувни спортове.

Асоциацията на федерациите си иска 30% увеличение на бюджета за спорт

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) се обърна към министър-председателя, министъра на финансите и министъра на младежта и спорта с писмо, в което посочва най-важните мерки, които трябва да бъдат взети за развитието на българския спорт. То е продължение на срещата със служебния министър Димитър Илиев, проведена на 5-и март 2026 г.

Федерацията по борба погаси 72 000 евро задължения

Българската федерация по борба обяви на официалния си уебсайт, че са погасени "стари задължения към държавния бюджет" в размер на 72 хиляди евро