Шеф в световния хандбал ни насърчава да кандидатстваме за Световно първенство

Шеф в световния хандбал ни насърчава да кандидатстваме за Световно първенство

Председателят на комисията по състезанията към Международната федерация по хандбал Пер Бертелсен насърчи нашата централа да кандидатства за домакинство на Световното първенство за младежи до 19 години през 2027 г.

В момента той е във Варна за Световната купа за мъже. 

„Заедно с президента Росен Добрев разгледахме част от спортните съоръжения, които могат да приемат такова първенство. Бяхме в Камчия и в Кранево, където залата все още се строи. Надявам се да кандидатствате за Световното първенство за младежи до 19 години през 2027 г. Но това вече зависи от вас“, каза Бертелсен.

Той се изказа и доста ласкаво за организацията на Световната купа.

„Бил съм тук вече два пъти. За мен винаги е удоволствие да съм тук. Много мили хора, които се грижат за нас през цялото време. Това е така всеки път, което е фантастично. За мен е много важно да видя развитието на отборите, които са тук. Някои от тях показват развитие, други си остават на същото ниво. Но мисля, че сме на прав път“.

В 20.15 часа тази вечер България излиза в мач за купата на турнира срещу Великобритания. Нашите вече биха този съперник в групата с 35:22.

Молдова спечели 7-ото място в надпреварата след успех над Азербайджан с 29:28. В 15.15 е срещата за 5-ата позиция между Парагвай и Кипър, а от 17.30 е мачът за бронза между Нигерия и САЩ.

Това е петото издание на тази надпревара и третият път, в който България е домакин. В турнира участват 8 отбора. Според регламента те трябва да бъдат съставени от състезатели на възраст до 24 години, като е допустимо да има само трима по-големи.

Браво! България унищожи Великобритания и е на полуфинал на СК по хандбал във Варна (ВИДЕО)

Уникален мач за вратаря Николай Петров, Светлин Димитров с 16 точки

Светлин Димитров с рекорд при победа над Кипър в Световната купа по хандбал

На полуфинал сме срещу Нигерия, класирахме се за следващата фаза на Европейските квалификации

Специалните помощници на Световната купа по хандбал във Варна

Потребители на Агенция за социално развитие „Вижън“ са част от организацията на турнира

Българите лидери в индивидуалните класации на Световната купа по хандбал във Варна

В 17:30 часа днес играем полуфинал с Нигерия

Жалко! Младежите пропуснаха уникален шанс да играят на Световно по хандбал

Младежкият ни национален отбор по хандбал се лиши от възможността да играе на Световно първенство.

България разби Нигерия и е на финал на Световната купа по хандбал във Варна

България разби Нигерия с 30:23 (15:8) и е на финал в турнира от Световната лига по хандбал за мъже в Двореца на културата и спорта във Варна.

България на четвъртфинал на Европейското по бадминтон в Испания

Нашият тим постигна четвърта победа

Мениджърът на Насар: Има интерес от минимум три държави, които желаят да го привлекат

„Интересът към Карлос датира отпреди три-четири години", каза Николай Жейнов

Министър Пешев: Домакинството на Giro d’Italia е исторически момент за България

“Това престижно спортно събитие има дълбоко значение за младежта и спорта в България", каза министърът на спорта

Обиколката на Италия ще стартира с етап от Несебър до Бургас

На 8 май 2026 година

Официално! Насар подписа договор и остава в България

Олимпийският и световен шампион Карлос Насар подписа договора си с Българска федерация по вдигане на тежести и ще продължи да се състезава за България.

Пешев: С приемането на три етапа от Джиро д'Италия, България се нарежда на световната спортна карта

В Рим днес ще бъде представен маршрута на колездачната обиколка на Италия през следващата година. Три от етапите на Джирото ще се проведат на територията на нашата страна.

Финално! Джирото е в България

Giro d'Italia 2026 (Джиро д'Италия) ще включва три етапа в България, обхващащи повече от 600 км и включващи множество общини от Несебър до София, съобщиха официално организаторите.

България с два медала от Световното първенство по крос кънтри за спортисти с интелектуални затруднения

България спечели два медала на Световното първенство по крос кънтри за спортисти с интелектуални затруднения в Генуа, Италия.

Валентина Георгиева претърпя операция

Двукратната европейска вицешампионка на прескок Валентина Георгиева претърпя успешна операция на коляното.