Шефът на най-успешния "син" клуб: Пътят до успеха е труден

Шефът на най-успешния "син" клуб: Пътят до успеха е труден

Благодарен съм на момчетата за успехите, които постигнаха през годината, както и на техните треньори, които направиха много и се стараят да направят още повече. Това заяви специално за Novsport.com председателят на клуб „Борба, Самбо и Кеч при СК Левски” Александър Томов.

Благодарен съм на момчетата за успехите, които постигнаха през годината, както и на техните треньори, които направиха много и се стараят да направят още повече. Това заяви специално за Novsport.com председателят на клуб „Борба, Самбо и Кеч при СК Левски” Александър Томов.

Неговият клуб бе отличен като най-добър на специална церемония, наречена „Синя звездна класация 2008”.

„Пътят до успеха е труден процес, след това е по-лесно. При нас, в клуба, държим една пирамида, в която събираме много деца, за да могат те да израснат и да станат добри граждани на Република България, които постепенно ще се доказват”, коментира председателят на клуба.

„Борбата винаги е давала и ще дава успехи. При нас идват и много деца от провинцията, с надеждата да станат борци. Понякога, колкото и да ми се иска, не мога да им откажа, защото виждам тяхното желание и вътрешно убеждение. Ние се стараем се да ги научим, че образованието е много важно. Те са мотивирани да станат големи борци, но ние успяваме да ги убедим, че същевременно, най-важно е да ходят на училище” обяснява той.

„Понякога доста се изхвърляме с поставените цели и гоненето на много медали. Това, което дойде е добре дошло, а аз не се съмнявам, че успехи ще има. Когато се работи, резултатите действително се виждат”, завърши Александър Томов.
Наше момиче с медал от турнир по скокове във вода

Българката Ива Ереминова спечели сребърен медал на 1-метров трамплин на силния международен турнир по скокове във вода, проведен в Берген (Норвегия). 

Грациите ни с два сребърни медала в Баку

Българските състезателки завоюваха два сребърни медала при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан), а освен това се класираха за Крос битките.

Давид Иванов се включва в подготовката на националния отбор

Давид Иванов вече има квота за Световното първенство по спортна гимнастика, а американец с български паспорт ще се включи в подготовката на националния отбор от 1 юли, обяви старши треньорът на националния отбор Милко Танкушев.

Олимпийски шампион аут за Джирото

Олимпийският шампион в шосейното колоездене от Токио 2020 Ричард Карапас ще пропусне тазгодишното издание на „Джиро д'Италия“, тъй като продължава да се възстановява от операция на перинеума, съобщи отборът му Едюкейшън-ИйзиПоуст, цитиран от агенция Ройтерс.

WINBET е официален спонсор на „Grande Partenza“ на Giro d’Italia 2026 в България

Водещата българска платформа за развлечения и онлайн игри WINBET ще бъде официален партньор на Grande Partenza (Големия старт) на Giro d’Italia 2026. 

Ансамбъл жени на България отпътува за Баку

“Златните момичета” ще защитават Европейската си купа