Шест медала за българските гимнастички на турнира "София къп"

Воложанина със злато, ансамбъл девойки грабна бронз в многобоя

Татяна Воложанина спечели титлата, а Лъчезара Пекова взе бронзов медал в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", който се провежда в зала "София".

Воложанина, която играе в надпреварата с вирусно заболяване, показа страхотни съчетания и завърши със сбор от 72.100 точки.

Тя получи оценки от 18.200 на обръч, 18.900 на топка, 18.100 на бухалки и 16.900 на лента. Лъчезара Пекова се представи страхотни във втория ден и зае третата позиция в многобоя с 65.700 точки. Тя беше оценена с 16.650 на обръч, 17.350 на топка, 17.100 на бухалки и 14.600 на лента. Втора се класира рускинята Арина Романова с 68.250 точки (18.200, 17.600, 15.150, 17.300).

Още две българки участваха в турнира, но останаха извън официалното класиране. Вая Драганова е със сбор от 64.500 точки, а Йоана Николова с 63.600 точки.

Според регламента за финалите може да се класират по две гимнастички от държава. Така Татяна Воложанина ще играе на всичките четири финала, Пекова е финалистка на бухалки и лента, а Вая Драганова на обръч и топка.

Така равносметката от първия ден на турнира е шест медала за България - 1 златен, 1 сребърен и 4 бронзови. Ансамбъл девойки на България взе бронз в многобоя, при девойки индивидуално втора и трета се наредиха съответно Катрин Цонева и Стиляна Николова, а отборно при девойките българките Ева Брезалиева и Катрин Цонева от първия отбор на страната завоюваха бронзово отличие.

Главният съдия на турнира Христиана Тодорова награди двукратната oлимпийска шампионка Евгения Канаева, която е в София като треньор в руския национален отбор. В последния ден на "София къп" в събота ще се изиграят финалите при ансамбли девойки, девойки индивидуално и жени. Ансамблите започват по програма в 13.45 часа, а последни с ленти ще играят жените от 18.50 до 19.15 часа.

Альоша Илиев с пояса "Васил и Георги Илиеви"

В надпреварата участие взеха 89 състезатели

Боряна Калейн поведе на Европейската купа в Баку, Стилияна Николова е втора до момента

Отборът на бежанците в Париж с 36 спортисти и свое лого

Вижте какво съобщиха от МОК

След корупционния скандал, щангите може да гръмнат и за Олимпийските игри?

Финансови задължения и вътрешни драми петнят имиджа на България и провалят състезателите

Министър Глушков присъства на част от финалите на ученическите игри

Впечатленията ми от организацията са много положителни

Тежък удар! България може да остане без най-сигурния си олимпийски медал

Вижте защо

Пловдив получи знамето на Европейското първенство по гребане`2025

В състезанието ще участват и гребци със специални потребности

Лицензираните компании предупредиха за неконтролируем ръст в нелегалния хазарт заради промените в Закона за хазарта

Лицензираните оператори направиха конкретни предложения за подобряване на законопроекта

БРАВО! Йоана Илиева завоюва квота за Париж 2024 (ВИДЕО)

Тя взе първо място на европейската олимпийска квалификация на сабя в Диферданж (Люксембург)