Шестима българи на Световната купа по спортна гимнастика

Шестима българи на Световната купа по спортна гимнастика

Вижте кои са те

Шестима български национали ще участват тази седмица на Световната купа по спортна гимнастика в Котбус (Германия).

България ще бъде представена при мъжете от Еди Пенев, Йордан Александров, Димитър Димитров и Божидар Златанов и при жените от Валентина Георгиева и Йоана Янкова.

Треньори са Милко Танкушев, Дамян Игнатов и Филип Янев, а съдии - Сергей Стоянов и Цветана Добрева.

През уикенда на Световната купа в Кайро националните се класираха за три финала и спечелиха два медала, след като Валентина Георгиева завоюва сребро на прескок, Еди Пенев бронз на земя, а Димитър Димитров се нареди осми на прескок.

Преслав Георгиев седми на 200 метра кану на Европейското в Португалия

Шампион стана Сергей Свинарьов (неутрален статут) с 38.279 секунди

Кърсти Ковънтри награди Иван Иванов в Будапеща

Българският тенисист Иван Иванов бе награден на гала-вечер в Будапеща, на която бяха връчени наградите „Пьотър Нуровски“ за най-добрите млади спортисти в Европа.

Валентин Андонов и Марио Нейков на косъм от полуфинал

Двете ни лодки във Финал С на СК по гребане в Пловдив

Сестри Стоеви отпаднаха на четвъртфиналите в Сидни (ВИДЕО)

От представителки на Индонезия

Малена Замфирова подкрепи Иван Иванов

Преди участието му в наградите за най-добър млад спортист на Европа

Шефовете на Световното гребане идват в Пловдив за Световната купа

Близо 400 гребци от 22 държави ще участват на кръга от Световната купа по гребане от 12 до 14 юни в Пловдив, съобщиха от организационния комитет на състезанието на пресконференция, която се проведе на Гребната база в града.