Силвия Митева спечели титлата в Любляна

Силвия Митева спечели титлата в Любляна

Най-добрата българска гимнастичка спечели титлата в многобоя

 Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева спечели титлата в многобоя на международния турнир МТМ в словенската столица Любляна. Митева нямаше конкуренция и спечели безапелационно многобоя с общ сбор от 70.700 точки, след като получи оценки 17.900 точки на обръч, 18.400 точки на топка, 16.800 точки на бухалки и 17.600 точки на лента. След българката останаха представителки на домакините от Словения, Сърбия, Русия, Австрия и Италия, съобщава официалният сайт на БФХГ.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.