След 128 години: Крикетът отново на Олимпийски игри

След 128 години: Крикетът отново на Олимпийски игри

Един от най-популярните спортове в света ще се завърне в програмата през 2028-ма

Крикетът ще се завърне в програмата на летните Олимпийските игри в Лос Анджелис през 2028 година, след като сесията на Международния олимпийски комитет (МОК) в Бомбай официално одобри нововъденията в поденелник.

Така един от най-популярните спортове в света ще се завърне на Олимпиада след 128 години отсъствие, като предишната му поява бе през 1900 в Париж. Имаше само два гласа срещу връщането му в програмата. Компанията на крикета в Лос Анджелис ще правят още четири нова спорта - Бейзбол/софтбол, лакрос, флаг футбол и скуош. Крикетът ще бъде през 2028 година в кратката версия на играта - 20.

Лакрос е бил в програмата на Олимпиадите през 1904 и 1908, като също се завръща заради популярността си в Северна Америка. Също както бейзболът и женската му версия - софтбол. Бейзбол се игра и на последната Олимпиада в Токио преди две години.

Символично е, че завръщането на крикета стана в Индия, която е сред най-запалените страни по крикет, а самата най-многолюдна страна в света обяви, че ще кандидатства за домакинство на Олимпийските игри през 2036 година.

Флаг футболът, който не контактна версия на американския футбол, ще направи дебют на Олимпийските игри. 

С включването на четири отборни спорта, както и скуоша, в Лос Анджелис се очаква да има над 11 000 спортисти. Досега се смяташе, че максималният брой на състезателите на едни Игри трябва да бъде 10 500.

Новите покани към националите по борба са със старото съдържание

Това заяви изпълнителният директор на ЦСКА Димчо Димчев

Федерацията по борба прати покана на състезателите на ЦСКА

Българска федерация по борба изпрати покана до състезателите на ЦСКА за участие в тренировъчния процес на националния отбор за турнира "Дан Колов - Никола Петров" и Европейското първенство в Тирана.

Габриела Стоева и Евгени Панев паднаха в Орлеан

Смесената двойки Габриела Стоева и Евгени Панев допусна поражение на турнира по бадминтон World Tour Super 300 в Орлеан (Франция) с награден фонд 250 хиляди долара.

След като Стефка напусна БОК, Весела Лечева очаква оттегляне на исковите молби срещу избора й

Весела Лечева очаква оттегляне на исковите молби срещу решенията на Общото събрание на Българския олимпийски комитет от 19 март миналата година, на което тя беше избрана за председател на организацията. 

Костадинова и Минчева се класираха за Европейските игри

Антоанета Костадинова и Мирослава Минчева се класираха за участие на Европейските игри 2027 в Истанбул, съобщава Български стрелкови съюз.

Избягалата от България Краснобаева се забърка в нов скандал

Гимнастичката Елвира Краснобаева, която беше сочена за следващото "Златно момиче" на България, но реши да избяга от страната ни, се забърка в пореден скандал.