СЛЕД 25 ГОДИНИ: Отново имаме европейска титла в гимнастиката!

СЛЕД 25 ГОДИНИ: Отново имаме европейска титла в гимнастиката!

Стиляна Николова завоюва злато на лента

България спечели пълен комплект медали - златен, сребърен и бронзов, на финалите на отделните уреди при девойките на eвропейското първенство по художествена гимнастика в Киев (Украйна). Стиляна Николова завоюва златно отличие на лента, след като изигра страхотно съчетание и получи оценка 21,550 точки. Тя стана и втора на финала на топка с 22,700 точки.

 
Това е първа европейска титла за България след 25-годишна пауза. За последно през 1995 година Теодора Александрова спечели европейското злато в многобоя и във финала на обръч.
 
Другата българка Ева Брезалиева спечели бронзово отличие на въже с 20,850 точки. Първоначално тя имаше оценка от 20,450, но беше повишена, след като от българския щаб подадоха контестация. 
 
На бухалки Брезалиева игра силно, но остана четвърта с оценка от 22,750 точки.
 
WINBET отново ще връчи награда „Вдъхновение“ на „Спортист на годината“

Ще бъдат връчени и специални награди

Огромно признание за Невяна Владинова

Невяна Владинова бе избрана единодушно за Президент на Комисията на атлетите към Световната гимнастика и официално става част от Изпълнителния комитет на организацията - позиция с огромна отговорност и признание за авторитета, опита и доверието, което тя заслужено получава на международно ниво.

Шефът на Европейската стрелба е в Бургас за шампионата на континента

Президентът на Европейската конфедерация по стрелба Александър Ратнер е в Бургас за Европейското първенство.

Сиатъл Сийхоукс сломи Ню Инглънд Петриейтс на Супербоул!

Защитата изигра ключова роля в сблъсъка

Левски спечели турнир по художествена гимнастика в Япония

Състезателките на Левски спечелиха титлата в индивидуалната отборна надпревара на турнира по художествена гимнастика "Sanix Open" в Япония.

Скръбна вест! Напусна ни треньорът на хандбалните национали

Илиян Василев е първият български хандбалист, играл във френския елит