Словак с втора победа от обиколката на Испания

Словак с втора победа от обиколката на Испания

Петер Саган спечели със спринт 12-ия етап

Словакът Петер Саган спечели със спринт 12-ия етап от колоездачната обиколка на Испания, а британецът Брадли Уигинс запази червената фланелка на лидер в главното индивидуално класиране.

Младият словак на финала изпревари със спринт група от десет колоездачи и спечели етапа от 167,3 километра от Понтеареас до Понтеведра, с време 4 часа, 3 минути и 1 секунда, развивайки средна скорост 41,3 километра в час.

Втори днес бе Джон Дагенколб (Германия), а трети - Даниеле Бенати (Италия) – и двамата със същото време.

Това е втора етапна победа в тазгодишната обиколка на Испания на Петер Саган след успеха му в Кордоба.

В главното индивидуално класиране след днешния етап няма промени - начело е Брадли Уигинс (Великобритания) с време 46 часа, 53 минути и 47 секунди, следван от Кристофър Фрум (Великобритания) - на 7 секунди, Фредерик Кесякоф (Швеция) - на 9 секунди, и др.

Черно море Тича с титла във водната топка

Още един успех за "моряците" в отборните спортове

България е №1 по медали на Световното по художествена гимнастика за девойки в София

Националният отбор завоюва общо 6 отличия

Новата шефка на МОК: Ще продължим да вдъхновяваме

Новият президент на Международния олимпийски комитет Кърсти Ковънтри обеща да засили и разшири обхвата на Игрите, след като олимпийската шампионка по плуване от Зимбабве пое поста от Томас Бах на церемония в Лозана.

Уау! Колко са стрували Олимпийските игри на Франция?

Олимпийските и параолимпийските игри в Париж са стрували почти 6 милиарда евро от обществените пари на Франция, като голяма част от тях е отишла за гарантиране на безпрецедентната сигурност на събитието.

Официално! МОК е с нов президент

Кърсти Ковънтри от Зимбабве официално пое поста изпълняващ длъжността президент на Международния олимпийски комитет (МОК).

Сестри Стоеви ще стартират на турнир по бадминтон в Италия

Седем национали ще участват на международния турнир по бадминтон за мъже и жени в Болцано (Италия), който ще се проведе от 25 до 29 юни.

Боряна Калейн се сбогува с публиката в бенефиса си "Преродена"(ВИДЕО)

Олимпийската вицешампионка по художествена гимнастика от Париж 2024 Боряна Калейн се сбогува с българската публика с бенефис-спектакъл "Преродена"

ОБЗОР: Общо 4 титли и 6 медала за България от Световното по художествена гимнастика

Отлични изяви за девойките ни в София

Рекорд: За първи път човек обиколи Витоша за под 7 часа

Уникалното постижение бе записано в 42-рото издание на едно от най-популярните и масови състезания у нас