Словакия ни се подигра на Световното по инлайн хокей - 21:0

Словакия ни се подигра на Световното по инлайн хокей - 21:0

За да постигнат чудовищния резултат, словаците отправиха цели 44 удара към нашата врата срещу само 13 на наша сметка към тяхната

тборът на Словакия нанесе срамно поражение на България с 21:0 в първия мач на двата тима от Световното първенство по инлайн хокей (летен хокей с ролкови кънки) в Инголщад, Германия.

Ето и как реализираха точките си словаците в четирите части на срещата - 0:7 , 0:3 , 0:9 , 0:2. За да постигнат чудовищния резултат, словаците отправиха цели 44 удара към нашата врата срещу само 13 на наша сметка към тяхната. Най-активен за тима на треньора Стоян Бъчваров беше Станислав Мухачов с три удара.

Това бе първи мач на тима ни от група "C" на предварителния кръг на световния шампионат. Това бе и най-тежкото поражение изобщо от първия ден на турнир. Единствено Австрия донякъде се доближи до постижението на словаците, разбивайки Япония с 14:2 в мач отново от група "С".

В срещи от група "D", Австралия загуби от Хърватия с 4:5, докато Унгария спечели със 7:3 срещу Нова Зеландия. Сега на националите ни им предстои среща с Австралия, а след това и с Хърватия - другите два тима в нашата група. Групите "C" и "D" оформят Дивизия 1 на турнира, докато "A" и "B" събират Топ Дивизията.

И в двете дивизии ще има плейофи след груповата фаза, които ще започнат от четвъртфинали. Последният отбор от Топ Дивизията (загубил в мача за седмото място), ще изпадне в Дивизия 1, докато обратно, първият от нашия поток, ще премине в по-горната група.

Инцидент със зрители на шампионат по колоездене

Двама зрители пострадаха сериозно, а други осем бяха ранени по време на Германския шампионат по колоездене на писта, след като двама състезатели се врязоха в публиката.

Белгиец спечели първия етап от Обиколката на Франция

Стартът бе труден за четирикратния победител в Испания – Примож Роглич

Над 300 млади плувци на турнира "Синьо лято" в Стара Загора

Над 300 участници на възраст от 8 до 12 години ще се включат в петото издание на традиционния турнир по плуване за деца „Синьо лято 2025“, който ще се проведе този уикенд в Стара Загора.

Две наши лодки на финали на Европейското първенство по кану-каяк

Още два финала си осигуриха българите в сутрешната сесия от втория ден на Европейското първенство по кану-каяк за юноши и девойки, младежи и девойки до 23 години в Питещ (Румъния). 

Брисбейн 2032 търси частно финансиране

Правителството на Куинсланд реши да се обърне към частни инвестиции за финансиране на инфраструктурата за Олимпийските и Параолимпийските игри в Брисбейн през 2032 г.

Витоша приема Европейското по маунтинбайк спускане през 2026

България ще бъде домакин на Европейското първенство по маунтинбайк спускане през 2026 г.

София ще бъде домакин на втория фестивал "Гимнастика за всички" Ива Кръстева

Столичната зала "Асикс Арена" ще бъда домакин през уикенда на втория международен фестивал и чалъндж турнир "Гимнастика за всички" София 2025.

Министърът на спорта поздрави спортните журналисти

2 юли е Международен ден на спортния журналист

Олимпийска медалистка от Париж остана без треньор

Световната шампионка по художествена гимнастика от София 2022 - София Рафаели, остана без треньорка.