София приема за първи път Световното по стрийт фитнес

София приема за първи път Световното по стрийт фитнес

Турнирът е в края на април

 

От 24 до 27 април София ще бъде домакин за първи път на Световно първенство по стрийт фитнес (калистеника). В шампионата ще участват състезатели от 59 държави, а България ще бъде представена от 20 спортисти.

Официалното откриване на състезанието ще бъде на 25 април от 10.00 часа в "Асикс Арена". На церемонията са поканени да присъстват президентът Румен Радев, министърът на младежта и спорта Иван Пешев и кметът на София Васил Терзиев.

Организаторите в лицето на легендата в спортната ни гимнастика Йордан Йовчев и на Цветан Георгиев - председател на Организационния комитет, канят медиите да отразят събитието и да популяризират стрийт фитнеса като спорт, който набира все по голяма популярност. МОК поощрява развитието на тези т.нар. Градски спортове, които са все по-предпочитани от младите хора.

Тодор Михалев за пети за път е финалист на Световната купа по модерен петобой

Постижението е историческо

Уникално! За по-малко от 4 месеца Иван Пашов и "Съвет за спортно развитие Пловдив" подпомогнаха близо 10 000 деца

Фондацията заява готовност да продължава да помага БЕЗПЛАТНО на пловдивския спорт

Кой сложи в устата на министър Керязов "дъвката" с държавните спортни имоти?

Въпреки социалната си функция, НСБ е на печалба от над 3,8 млн. евро за 10 г.

Сабльорите 14-и на Европейското

Българският отбор на сабя за мъже се класира на 14-о място на Европейското първенство по фехтовка в Антони (Франция).

Американка с нов световен рекорд на 50 метра свободен стил

"Аз съм в шок, не знам какво да кажа", бе първият коментар на Кейт Дъглас

Сабльорките ни в топ 8 на Европа отборно

Българският женски отбор на сабя в състав Йоана Илиева, Олга Храмова, Емма Нейкова и Вероника Василева влезе в топ 8 на Европейското първенство по фехтовка в Антони (Франция).