София приема за първи път Световното по стрийт фитнес

София приема за първи път Световното по стрийт фитнес

Турнирът е в края на април

 

От 24 до 27 април София ще бъде домакин за първи път на Световно първенство по стрийт фитнес (калистеника). В шампионата ще участват състезатели от 59 държави, а България ще бъде представена от 20 спортисти.

Официалното откриване на състезанието ще бъде на 25 април от 10.00 часа в "Асикс Арена". На церемонията са поканени да присъстват президентът Румен Радев, министърът на младежта и спорта Иван Пешев и кметът на София Васил Терзиев.

Организаторите в лицето на легендата в спортната ни гимнастика Йордан Йовчев и на Цветан Георгиев - председател на Организационния комитет, канят медиите да отразят събитието и да популяризират стрийт фитнеса като спорт, който набира все по голяма популярност. МОК поощрява развитието на тези т.нар. Градски спортове, които са все по-предпочитани от младите хора.

Ансамбълът ни се класира за финала на пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в София

Ансамбълът на България се класира за финала на пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в София

Михаил Георгиев и Стоян Кубатов спечелиха поясите „Дан Колов“ и „Никола Петров“

Михаил Георгиев и Стоян Кубатов са носители на златните пояси „Дан Колов“ в свободната борба и кола Петров“ в класическата на едноименния турнир, който завърши днес в зала "Колодрума" в Пловдив

Стилияна Николова води във временното класиране за многобоя

Ева Брезалиева е трета преди последния поток за първия ден на Световната купа в София

Йоана Илиева със сребърен медал на сабя в Ташкент

Италианка спря Емма Нейкова

Стилияна Николова поведе в многобоя на Световната купа в София

На втора позиция се намира Алина Харнаско

Невяна Владинова: Момичетата са във форма

„Арена София“ приема големия турнир в края на месеца