Спартак Вн спечели Купата на България по водна топка

Спартак Вн спечели Купата на България по водна топка
Източник: БТА

КПС Спартак Варна спечели 63-ото издание на турнира за купата на България по водна топка за мъже след победа с 14:13 над градския съперник и държавен шампион Черно море-Тича на финала в плувен комплекс "Пирин" в Благоевград.

Така възпитаниците на треньора Найден Найденов защитиха трофея си от миналата година и заслужиха купата за общо пети път в клубната история след 2019, 2021, 2022 и 2024 година.

За най-полезен играч беше избран Александър Аенски от победителите.

На полуфиналите в събота Черно море надделя над финалиста от предишния сезон ЦСКА с 11:10, а КПС Спартак Варна се наложи над Комодор с 10:7.

Финален турнир за купата на България по водна топка за мъже за сезон 2024/2025:

финал:
КПС Спартак Варна - Черно море-Тича - 14:13
 
полуфинали, 22 март:
Черно море-Тича - ЦСКА          - 11:10
КПС Спартак Варна - Комодор - 10:7

четвъртфинали, 21 март:
ЦСКА - Славия       - 12:7
Комодор - Левски - 15:8

Още четири финала за България на Световната купа по спортна аеробика

Българските състезатели си осигуриха участие на още четири финала след във втория ден на квалификациите на петата и последна за сезона Световна купа по спортна аеробика в румънския град Орадя.

Наше момиче на финал на Европейското по плувни спортове

Българската състезателка по артистично плуване Мария Вълева се класира за финал в дисциплината волна програма соло при жените на Европейското първенство по плувни спортове, което се провежда в Париж, Франция.

300 елитни маутинбайкъри пристигат за Европейското по спускане на Витоша

Домашната на столичани планина е домакин в средата на август на най-голямото събитие в екстремните спортове у нас за годината

Кърсти Ковънтри покани Весела Лечева на официално посещение в Лозана

Работните срещи са планирани за 24-и август в Олимпийската къща в Швейцария

Историческо признание за плажния футбол на България

За BSC BETVAM това е не просто състезание, а златна възможност да представи достойно България

Девет наши на ЕП по спортна стрелба за мъже и жени до 23 г.

Девет български състезатели ще участват на европейското първенство по спортна стрелба с въздушно и малокалибрено оръжие за мъже и жени до 23 години в Полша, съобщиха от Българския стрелкови съюз.