Спортен празник ще покаже възможността за активен живот на незрящите хора

Спортен празник ще покаже възможността за активен живот на незрящите хора

Национална спортна академия „Васил Левски” ще се включи в благотворителна кампания в помощ на незрящите хора в България под надслов „Подай ръка”

Национална спортна академия „Васил Левски” ще се включи в благотворителна кампания в помощ на незрящите хора в България под надслов „Подай ръка”.
 
Точно в 10:30 ч. на 20 май пред централния вход на Южния парк ще започне Спортен празник с игри и спортове за незрящи, в който ще участват известни спортисти. Инициативата се провежда под патронажа на министър-председателя Бойко Борисов, с подкрепата на омбудсмана Константин Пенчев.
 
Организатори са Съюзът на слепите в България, Столична община, Агенция за хората с увреждания, Факултет по начална и предучилищна педагогика към СУ „Св. Климент Охридски”,  Плейз пропърти и Медиа Про Ентъртейнмънт, както и актьорите от сериала на TV7 „Кантора Митрани”.
 
Празникът ще включва състезания по шоудаун, шахмат, табла, дама и др. Инструктори от фондация „Очи на 4 лапи” ще представят уменията на кучета-водачи. Целта на кампанията„Подай ръка” е да покаже достойнството и изключителния свят на хората с увредено зрение, да насочи общественото внимание към техните специфични проблеми, както и да набере необходими за подобряване живота им средства. За тази цел се предвижда провеждане на благотворителен търг с произведения на хора с физически увреждания и други автори.
 
Студенти на НСА от специалността „Адаптирана физическа активност и спорт” ще подпомагат провеждането на демонстрациите и игрите на спортния празник. Наред с това Академията ще подкрепи кампанията и с осигуряването на участие за 5 незрящи деца в обучението по водни спортове за хора с увреждания, което ежегодно се провежда в учебната база на НСА в Несебър.
 
Огромно признание за Невяна Владинова

Невяна Владинова бе избрана единодушно за Президент на Комисията на атлетите към Световната гимнастика и официално става част от Изпълнителния комитет на организацията - позиция с огромна отговорност и признание за авторитета, опита и доверието, което тя заслужено получава на международно ниво.

Шефът на Европейската стрелба е в Бургас за шампионата на континента

Президентът на Европейската конфедерация по стрелба Александър Ратнер е в Бургас за Европейското първенство.

Сиатъл Сийхоукс сломи Ню Инглънд Петриейтс на Супербоул!

Защитата изигра ключова роля в сблъсъка

Левски спечели турнир по художествена гимнастика в Япония

Състезателките на Левски спечелиха титлата в индивидуалната отборна надпревара на турнира по художествена гимнастика "Sanix Open" в Япония.

Скръбна вест! Напусна ни треньорът на хандбалните национали

Илиян Василев е първият български хандбалист, играл във френския елит

Още два медала за България от  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Отборът ни приключи състезанията до 16 и до 18 години с 5 отличия