Стартира ХІ ветроходна регата "Кор Кароли-Бавария яхтс"

Стартира ХІ ветроходна регата "Кор Кароли-Бавария яхтс"

От 12 до 15 август по българското Черноморие между градовете Варна, Балчик и Несебър ще се състои ХІ ветроходна регата "Кор Кароли-Бавария яхтс", организирана от варненските клубове "Кор Кароли" и "Бавария яхтс".

От 12 до 15 август по българското Черноморие между градовете Варна, Балчик и Несебър ще се състои ХІ ветроходна регата "Кор Кароли-Бавария яхтс", организирана от варненските клубове "Кор Кароли" и "Бавария яхтс". Регатата е за килови яхти клас „IRC”, разделени в дивизии както следва:

 

IRC 1 – Hull Factor по-голям от 7.8;

IRC 2 – Hull Factor 7.8 и по-малък, и DLR над 200;

IRC 3 – Hull Factor по-малък от 7.4 и DLR над 280;

Ако бъдат заявени минимум три яхти в клас, ще бъдат сформирани и следните класове:

национален спортен клас “Конрад 25R-Петерсон”;

“Мелджис – 24”

Рали - свободен

 

ПРОГРАМА НА ХІ ВЕТРОХОДНА РЕГАТА "КОР КАРОЛИ - БАВАРИЯ ЯХТС"

11 август, четвъртък

14.00 – 20.00 Регистрация в Регатния офис (Морска гара - Варна).

12 Август, петък

07.00 до 09.00 Късна регистрация в Регатния офис (Морска гара - Варна).

10.00 Шкиперска конференция - (Морска гара - Варна).

12.00 Старт I гонка Варна – Несебър, 38 морски мили

13 Август, събота

19.00 Старт на II гонка Несебър – Балчик, 51 морски мили

14 Август, неделя

20.00 Парти за финиширалите в Марина Балчик

15 Август, понеделник

09.00 Старт на III гонка Балчик–Варна – 18 морски мили.

19.00 Награждаване на победителите, закриване на регатата и коктейл.

 

На първите три яхти в крайното класиране във всеки клас ще бъдат връчени награди. Ако в класа участват само 3 яхти ще се връчва една награда - за първия, при 4 яхти ще се връчват две награди – за първия и втория, при 5 и повече яхти ще се награждават първите трима. Ще бъде връчена награда "Синята лента на Кор Кароли" на яхтата, преминала най-бързо в реално време трите морски етапа. 

Призът „Спортист на Варна“ ще бъде връчен на 16 декември

Членовете на Обществения съвет по спорт решиха общинската награда „Юнак“ за цялостен принос да бъде връчена на Мария Чиприянова и на Венцеслав Гечев

Италия подобри световен рекорд на Европейското първенство по плуване

Смесената щафета на Италия на 4 по 50 метра свободен стил (двама мъже и две жени) постави първия световен рекорд по време Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин.

Габриела Георгиева отпадна на полуфиналите на 100 метра гръб на Европейското по плуване

Българската състезателка даде 16-о време с 59.83 секунди

България с победа в квалификация за Европейско по бадминтон

Женският ни тим стартира с успех с 5:0

Министър  Пешев на среща с новоизбрания председател на БФЛА Георги Павлов

Двамата обсъдиха бъдещото развитие на „Царицата на спортовете“

Фондация WINBET И Община Бургас наградиха най-успешните спортисти от града

Александра Лукоянова  от яхтклуб "Черноморец“ спечели голямата награда

Диана Петкова ще плува на полуфиналите на Европейското първенство

Диана Петкова се класира за полуфиналите на 100 метра съчетано на Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин, Полша.

Мицин аут от фуналите на Европейското по плуване

Петър Мицин откри българското участие с 12-о място в сериите на 400 метра свободен стил за мъже в първия ден на Европейското първенство по плуване в 25-метров басейн в полския град Люблин.

Валентина Георгиева след операцията: Сега е време за пълно възстановяване и планове за бъдещето

Двукратната европейска вицешампионка на прескок Валентина Георгиева е готова да започне реабилитация, след като претърпя втора успешна операция на коляното.