Стартира колоездачната Обиколка на България

Стартира колоездачната Обиколка на България

Зелена фланелка за най-добър катерач е за Алоис Канковски

64-а международна колоездачна Обиколка на България стартира днес с пролог-критериум по улуците на Нова Загора. На старт застанаха 20 отбора, от които четири са български - Хемус (Троян), Васил Левски (София), Цар Симеон (Пловдив) и сборен отбор на Несебър и Сливен.

Бяха изминати 20 обиколки с обща дължина 20 километра, като на 5, 10, 15 и 20 обиколки бяха направени спринтове и победителите в тях спечелиха специалните фланелки.

Жълтата фланелка за лидер в класирането облече Максим Покидов от руския тим Катюша. Бялата фланелка за най-перспективен млад състезател взе Евгений Гидиш от Казахстан. Зелена фланелка за най-добър катерач е за Алоис Канковски от Чехия, а бялата фланелка на червени точки за активност спечели Григорий Щейн (Казахстан).

За пръв път в своята историята колоездачната обиколка на България стартира в Нова Загора. Утрешният първи етап на обиколката е с дължина от 124 км от Нова Загора до Пловдив.

Шестима българи на турнир по бадминтон в Белгия

Шестима състезатели ще представят България на международния турнир по бадминтон за мъже и жени, който ще се проведе в Льовен (Белгия) от 10 до 13 септември.

Антоанета Стефанова постигна нов успех в Самарканд, Узбекистан

Българката се наложи с черните фигури над Гулдона Каримова

Герайнт Томас сложи край на кариерата си в колоезденето

Той завършва 20-годишна кариера в спорта

Мадс Педерсен победи в 15-ия етап от колоездачната обиколка на Испания

Силният финален спринт му осигури успеха

Антоанета Стефанова направи реми в третия кръг на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ

Българката, която игра с белите фигури, и Маили-Джейд Уелет поделиха точките

Хуан Аюсо постигна втора етапна победа в 80-ото издание на Обиколката на Испания

В петък е 13-ият етап от "Вуелтата", който е с дължина от 202,7 километра от Кабесон де ла Сал до Англиру

Никифорос Арваниту от Гърция спечели 72-рото издание на Обиколката на България

Вижте подробности

Радо Янков спечели и виртуалната Световна купа

Да пожелаем на Радо и Тервел да се срещат още много пъти на финали, както в Световната купа

Испанец с втора етапна победа във "Вуелтата"

Във финалните километри той се движеше рамо до рамо със сънародника си Хавиер Ромо