Стефанова излезе втора в Украйна след успех в 10-и кръг

Стефанова излезе втора в Украйна след успех в 10-и кръг

Гросмайстор Антоанета Стефанова победи с белите фигури Катерина Лахно (Украйна) в десетия кръг на 12-ото индивидуално Европейско първенство по шахмат за жени в грузинската столица Тбилиси с награден фонд 83 хиляди евро

Гросмайстор Антоанета Стефанова победи с белите фигури Катерина Лахно (Украйна) в десетия кръг на 12-ото индивидуално Европейско първенство по шахмат за жени в грузинската столица Тбилиси с награден фонд 83 хиляди евро. Така шампионката на Стария континент при дамите от 2003 година Стефанова събра 8,0 точки и се изкачи на второ място във временното класиране. 

В последния кръг от надпреварата българката играе с черните фигури срещу Елина Даниелян (Армения), която е трета в подреждането със 7,5 точки. Лидерка е европейската вицешампионка от Риека'2010 Виктория Чмилайте (Литва) с 8,5 точки. В първенството на Стария континент участват 130 шахматистки, които ще определят победителката в 11 кръга по швейцарската система. Победителката ще получи 20 хиляди евро от наградния фонд.

  

Днес обявяват Спортист на Балканите, Карлос Насар и Алекс Николов сред номинираните

Резултатите в 52-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2025 година ще бъдат обявени днес на специална церемония от 16.00 часа в София

Сестри по оръжие със 17 Олимпийски игри и 8 медала!

Няма изстрел, който може да разбие приятелството на Мария Гроздева и Нино Салуквадзе

България е европейски шампион по бадминтон

Бихме Дания на финала в Истанбул

Шефът на европейската спортна стрелба: Направихте фантастично първенство! Изстрел в десетката! 10.9!

България прие Европейско първенство по спортна стрелба за първи път от 30 години

Със сребро за България завърши Европейското по спортна стрелба в Бургас

Стрелците ни спечелиха общо 7 медала – 1 златен, 4 сребърни и 2 бронзови

Сребро за българското трио на  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Виктор Бонев, Дамян Илиев и Петър Иванов спечелиха сребърен медал на трио при младежите до 21 години от Европейското първенство по спортна стрелба за младежи, юноши и девойки в Бургас.