Стилияна Николова се класира за финала на обръч на Световното в София

Стилияна Николова се класира за финала на обръч на Световното в София

17-годишната българска дебютантка на такъв форум с най-висока оценка в квалификациите

Стилияна Николова се класира за финала на обръч и заема трето място във временното класиране на квалификациите за многобоя при жените на Световното първенство по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.

17-годишната българка, която е дебютантка на такъв форум, е с най-висока оценка в квалификациите на този уред. Тя изигра отлично композицията си с обръч и получи оценка от 34.150 точки, от които 16.800 за трудност, 8.500 за артистичност и 8.850 за изпълнение. Това е най-високата оценка в шампионата до момента.

След Николова в квалификациите на обръч останаха Маргарита Колосов (Германия) с 32.450 точки и София Рафаели (Италия) с 32.450 точки, която допусна грешка.

Стилияна Николова допусна неточности в съчетанието на топка и получи оценка от 30.300 точки, която е 11-а по сила. Така българката остава извън финала на този уред.

Николова е трета във временното класиране на квалификациите за многобоя със сбор от 64.450 точки (34.150 на обръч и 30.300 на топка).

Начело е италианката София Рафаели с 66.350 точки, след като получи оценки от 32.450 на обръч и 33.900 на топка. Тя изпълни отлично композицията си с топка, но на обръч имаше грешка и изпускане на уреда. Втора е германката Даря Варфоломеев с 64.950 (32.300 и 32.650) точки.

Утре са изпълненията с бухалки и лента, а за класиране в първите 18, които ще започнат от нулата на финала за определяне на абсолютната световна шампионка, се вземат трите най-високи оценки на всяка гимнастичка.

Втората българка Боряна Николова пропуска Световното първенство заради вирусно заболяване, стана ясно по-рано днес. Тя е в болница с висока температура.

В квалификациите участваха 82 гимнастички, а европейската шампионка от Тел Авив 2022 Дария Атаманов (Израел) също се отказа заради контузия.

Официалното откриване е по програма от 20.20 часа. Финалите на отделните уреди ще започнат в 21.00 часа - първо на обръч и след това на топка.

Президентът на Международната федерация по гимнастика (ФИГ) Моринари Ватанабе днес пристигна в София и се срещна с президента на БФХГ Илиана Раева.

Утре Световното първенство продължава от 9.30 часа с квалификациите на бухалки и на лента при жените. Стилияна Николова ще играе в група Д, която започва в 14:45 часа.

След като Стефка напусна БОК, Весела Лечева очаква оттегляне на исковите молби срещу избора й

Весела Лечева очаква оттегляне на исковите молби срещу решенията на Общото събрание на Българския олимпийски комитет от 19 март миналата година, на което тя беше избрана за председател на организацията. 

Костадинова и Минчева се класираха за Европейските игри

Антоанета Костадинова и Мирослава Минчева се класираха за участие на Европейските игри 2027 в Истанбул, съобщава Български стрелкови съюз.

Избягалата от България Краснобаева се забърка в нов скандал

Гимнастичката Елвира Краснобаева, която беше сочена за следващото "Златно момиче" на България, но реши да избяга от страната ни, се забърка в пореден скандал.

Бяла е вторият полуфиналист за хандбалната Купа на България

Домакинът на Финалната четворка и защитаващ трофея си от миналия сезон за купата на  България по хандбал за жени Бяла се справи без особени проблеми със Сливница с 42:30 (28:12) във втория полуфинал.

Етър е на финал за женската хандбална Купа

Етър 64 победи Свиленград с 27:21 (10:11) и се класира за финала на турнира за купата на България по хандбал за жени за четвърти пореден сезон.

Сестри Стоеви с бронз на турнир в Швейцария

Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева спечелиха бронзов медал на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 300“ в Базел (Швейцария) с награден фонд 250 хиляди долара.