Стотици посрещнаха грациите, от ансамбъла със силни думи (ВИДЕО)

Стотици посрещнаха грациите, от ансамбъла със силни думи (ВИДЕО)

„Това е един много ценен урок, от който ще се учим още 4 години“

Стотици фенове посрещнаха националния тим по художествена гимнастика на Летище София след полунощ.

Заедно с олимпийската вицешампионка в индивидуалната надпревара от Париж Боряна Калейн в България се завърнаха и останалите от тима - Стилияна Николова, грациите от ансамбъла Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева, треньорите Марияна Памукова, Валентина Иванова, Бранимира Маркова, Весела Димитрова и Ясена Стойнева.

Сред посрещачите, освен близките им, бяха и много техни фенове. При появата на грациите, те бяха посрещнати със силни възгласи: “Златни сте, златни сте!”

Както е известно, Боряна Калейн завоюва първи медал за страната в индивидуално състезание по художествена гимнастика от Игрите в Сеул 1988 насам.

Състезателката от ансамбъла София Иванова пък се извини на фенове, че тимът е заел четвърто място на Олимпийските игри в Париж. Отборът ни остана в подножието на медалите, а грациите преживяха много тежко този факт и обещаха да продължат с усилената работа за следващата Олимпиада.

“Това е един много ценен урок, от който ще се учим може би още 4 години. Публиката беше уникална, всички ни подкрепяха, както българи, така и чужденци, Благодарим на всички за подкрепата и съжаляваме, ако сме разочаровали някого“, сподели София Иванова.

“Нямаме тайна, просто излязохме и се раздадохме на терена”, каза друга от състезателките на ансамбъла Маргарита Василева.

Треньорът на ансамбъла на България по художествена гимнастика Весела Димитрова заяви, че ще остане до следващите Олимпийски игри.

"Аз искам да изразя огромната си благодарност към момичетата. Бориха се докрай и само един малшанс, една грешка ни раздели от златните медали. Мисля, че през следващия сезон нещата ще се получат. Да, имам планове до 10 август 2028 година. Започваме наново да се трудим, да работим, не сме се отказали", заяви треньорката.

Грациите ни с два сребърни медала в Баку

Българските състезателки завоюваха два сребърни медала при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан), а освен това се класираха за Крос битките.

Давид Иванов се включва в подготовката на националния отбор

Давид Иванов вече има квота за Световното първенство по спортна гимнастика, а американец с български паспорт ще се включи в подготовката на националния отбор от 1 юли, обяви старши треньорът на националния отбор Милко Танкушев.

Олимпийски шампион аут за Джирото

Олимпийският шампион в шосейното колоездене от Токио 2020 Ричард Карапас ще пропусне тазгодишното издание на „Джиро д'Италия“, тъй като продължава да се възстановява от операция на перинеума, съобщи отборът му Едюкейшън-ИйзиПоуст, цитиран от агенция Ройтерс.

WINBET е официален спонсор на „Grande Partenza“ на Giro d’Italia 2026 в България

Водещата българска платформа за развлечения и онлайн игри WINBET ще бъде официален партньор на Grande Partenza (Големия старт) на Giro d’Italia 2026. 

Ансамбъл жени на България отпътува за Баку

“Златните момичета” ще защитават Европейската си купа

Над 300 грации на старт на европейското първенство във Варна

Общо 372 гимнастички 43 държави ще участват в Европейското първенство по художествена гимнастика 2026, което ще се проведе във Варна в периода 27-31 май.