Страхотна България спечели отборната титла от Европейското по вдигане на тежести

Страхотна България спечели отборната титла от Европейското по вдигане на тежести

Вижте колко медала събрахме в "Арена София"

Българските щангисти спечелиха отборната титла на Европейското първенство по вдигане на тежести, което се провежда в "Арена София". Преди последната категория (над 109 кг), в която нямаме участници мъжете ни са недостижими на върха с 11 златни, 4 сребърни и 3 бронзови медала в отделните движения. След нас е Армения, която има 6 златни, 5 сребърни и 5 сребърни. При най-тежките арменците имат двама представители, които обаче няма как да изместят нашите дори да оберат всички отличия. 

Това обаче е малко вероятно да се случи тъй като там вдига голямата звезда и щангист №1 на Европа за 2023 г. Лаша Калакадзе. 

На трето място в класирането е Италия. 

Мъжете приключиха първенството в "Арена София" със 7 отличия в двубоя - четири титли (Карлос Насар, Божидар Андреев, Габриел Маринов и Ангел Русев), два сребърни медала (Христо Христов и Иван Димов) и бронз (Джан Зарков). При жените имаме само бронз на Надежда Мей-Нгуен в изхвърлянето, което ни отрежда 20-о място от 37 държави.

Последната българска участничка Джесика Иванова остана на седмо място в категория над 87 кг с двубой от 225 килограма. 

Четвърта поредна европейска титла спечели британката Емили Кембъл.

БОК отбеляза международния олимпийски ден

Факлоносците предадоха олимпийската факла на председателя на БОК Весела Лечева

Трагедия! Шампионка по борба се самоуби в София

Трагедия с фатален край потресе българския спорт.

Министър Енчо Керязов с приветствие по повод Международния олимпийски ден

На 23 юни отбелязваме деня, в който преди повече от 130 години се поставят основите на съвременното олимпийско движение

Тодор Михалев за пети за път е финалист на Световната купа по модерен петобой

Постижението е историческо

Уникално! За по-малко от 4 месеца Иван Пашов и "Съвет за спортно развитие Пловдив" подпомогнаха близо 10 000 деца

Фондацията заява готовност да продължава да помага БЕЗПЛАТНО на пловдивския спорт

Кой сложи в устата на министър Керязов "дъвката" с държавните спортни имоти?

Въпреки социалната си функция, НСБ е на печалба от над 3,8 млн. евро за 10 г.