СУ "Св. Климент Охридски" определи най-добрите си спортисти за 2011 година

СУ "Св. Климент Охридски" определи най-добрите си спортисти за 2011 година

Оскъдната материална база предоставя лоши условия на студентите

На фона на финансовата криза, отразила се застрашаващо върху цялостната работа на Софийския университет и в частност на Департамента по спорт, традицията за отличаване на най-добрите спортисти на Алма Матер продължава.
 
Впрочем в Софийския университет се обучават около 24 000 студенти. Затрудненията идват и от факта, че няма официални държавни студентски първенства по различни видове спорт, чиято организация винаги е поемала Асоциацията за университетски спорт (АУС).
 
Не е маловажно и това, че Софийският университет не разполага с достатъчна материална база, да не кажем оскъдна - два маломерни салона в Биологическия факултет, стена за спортно катерене в Ректората, център за кинезитерапия в Ректората, новоизградени тенис-кортове при Физическия факултет и дамски фитнес-център в бл. 52 на Студентския град.

В сферата на някогашно построяване си остава универсалната зала в кв. "Гео Милев" в близост със ст. "Академик". Така и не се намериха пари и желание за помощ, та започналият през 1984 г. строеж е и до днес като "паметник на мечтите" за не едно и две поколения студенти и преподаватели.

 

Днес обявяват Спортист на Балканите, Карлос Насар и Алекс Николов сред номинираните

Резултатите в 52-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2025 година ще бъдат обявени днес на специална церемония от 16.00 часа в София

Сестри по оръжие със 17 Олимпийски игри и 8 медала!

Няма изстрел, който може да разбие приятелството на Мария Гроздева и Нино Салуквадзе

България е европейски шампион по бадминтон

Бихме Дания на финала в Истанбул

Шефът на европейската спортна стрелба: Направихте фантастично първенство! Изстрел в десетката! 10.9!

България прие Европейско първенство по спортна стрелба за първи път от 30 години

Със сребро за България завърши Европейското по спортна стрелба в Бургас

Стрелците ни спечелиха общо 7 медала – 1 златен, 4 сребърни и 2 бронзови

Сребро за българското трио на  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Виктор Бонев, Дамян Илиев и Петър Иванов спечелиха сребърен медал на трио при младежите до 21 години от Европейското първенство по спортна стрелба за младежи, юноши и девойки в Бургас.