Световният рекордьор Арманд Дуплантис ще участва на Европейското

Световният рекордьор Арманд Дуплантис ще участва на Европейското

Той е възстановен от контузия

Световният рекордьор в овчарския скок Арманд Дуплантис, който се отказа от състезание в Лондон в събота заради болки, премина успокоителни медицински прегледи и ще участва на Европейското първенство по лека атлетика в Бирмингам (10-16 август), съобщи неговият агент, цитиран от АФП. Шведът се отказа в събота, преодолявайки 5,95 метра, като очевидно изпитваше болка в дясното бедро. 

"Никакъв знак за контузия не бе уставен от задълбочените медицински прегледи, които включваха скенер и ядрено-магнитен резонанс", заяви агентът на атлета Даниел Весфелд. "С леки тренировки и терапия той трябва да е напълно възстановен до десет дни. Програмата му остава непроменена. Следващото му състезание ще бъде Европейското първенство в Бирмингам", добави той. 

Мондо Дуплантис подобри за пореден път световния рекорд тази зима и той вече е 6,31 метра. 

Световното първенство по гребане донесе на Пловдив между 12 и 15 млн. евро

Това съобщава кметът на район "Западен" Тони Стойчева

Габриела Георгиева не успя да се класира за финала на 200 м гръб на ЕП по плуване

Габриела Георгиева не успя да се класира за финала на 200 метра гръб за жени на европейското първенство по плуване в Париж.

Гимнастиката върна Русия и Беларус, но не съвсем

Европейската гимнастика поясни, че всякакви препратки към Русия и Беларус и показването на техните знамена ще бъдат забранени на предстоящите Европейски първенства по спортна гимнастика за младежи, девойки, мъже и жени в Загреб, съобщават от централата.

Плувците ни с национален рекорд на европейското

Щафетата на България на 4 по 200 метра свободен стил постави нов национален рекорд по време на европейското първенство по плуване

Габриела Георгиева се класира за европейски полуфинал на 200 м гръб

Габриела Георгиева се класира за полуфиналите на 200 метра гръб за жени на европейското първенство по плуване в Париж.

Весела Лечева и легендарен доброволец с почетни медали от Световното гребане

Румяна Стоянова в топ 10 на първенството на планетата в Пловдив