Световното първенство по свободна борба, което стартира днес в Хернинг (Дания), започна неособено успешно за българите.

Световното първенство по свободна борба, което стартира днес в Хернинг (Дания), започна неособено успешно за българите.

Световното първенство по свободна борба, което стартира днес в Хернинг (Дания), започна неособено успешно за българите.

Световното първенство по свободна борба, което стартира днес в Хернинг (Дания), започна неособено успешно за българите.

Бронзовият олимпийски медалист Радослав Великов (категория до 55 кг.) в първата си схватка победи шампиона от панамериканските игри Луис Ибанес Куба) - 2:0 части (1:0, 2:0). Но във втората си среща Великов претърпя загуба от руснака Виктор Лебедев с 0:2 части (0:1, 1:2).

Ако руснакът стигна до финала в категорията до 55 килограма, той ще изтегли нашия национал в репешажите за бронза. Участието си в Хернинг приключи Николай Щерев. В категория до 96 кг., той имаше малшанса да започне с многократния световен първенец Георги Гогшелидзе (Грузия) и загуби 0:2 (0:1, 0:6).

После грузинецът загуби от титулования руснак Хаджимурад Гацалов и не успя да изтегли нашия борец на репешажите. При 66-килограмовите Николай Куртев записа победа и загуба - в първия кръг надделя над гръка Панагиодис Маркинас с 2:0 (1:1, 1:0), но бе спрян от Чунг Сонг Янк (КНДР) с 0:2 (1:2, 1:1).


 

МОК отряза Стефка Костадинова

Вече признаха избора на Лечева

Весела Лечева: Трета инстанция потвърди решенията на Общото събрание на БОК

Вече седем месеца продължава сагата

СТРАХотно настроение завладява 8888.bg!

Хелоуин идва с нещо повече от костюми и сладки – идва с неочаквани оферти

Даряват олимпийците на САЩ със $100 000 при пенсия

Спортистите в САЩ имат нов материален стимул да се класират за участие на Олимпийски игри. И той се равнява на награда от $100 000 (около 86 400 евро).

БФХГ връчи приз „Вера Маринова“ на заслужили журналисти за първи път

Българската федерация по художествена гимнастика връчи за първи път престижния приз „Вера Маринова“, посветен на високите стандарти и почтеността в спортната журналистика

Стилияна Николова и Ева Брезалиева с дарение за НСА

Националните състезателки по художествена гимнастика Стилияна Николова и Ева Брезалиева дариха своя екипировка на НСА "Васил Левски".

МОК се раздели с електронните спортове

Международният олимпийски комитет (МОК) и Саудитска Арабия прекратиха обявеното 12-годишно партньорство в областта на електронните спортове само след година, разделяйки се, за да разработват отделни проекти, съобщиха от МОК, цитирани от агенция "Ройтерс".

Златан Ванев: Дано Карлос се пребори със себе си

Легендата на българските и световните щанги - Златан Ванев, сподели, че се надява Карлос Насар да се пребори със себе си и да остане да се състезава за България.

566 деца ще участват в 27-ото издание на "Замората"

Впечатляващият брой от 566 деца ще вземат участие в 27-ото издание на най-старото състезание по плуване в България - "Замората".