Свободняците започват битките за медали на Евро 2018 по борба

Свободняците започват битките за медали на Евро 2018 по борба

Юсеин и Дудова излизат за титли

Националите ни в свободния стил започват днес битките си за медалите на европейското първенство по борба в Каспийск, Русия.
 
Трима наши състезатели ще излязат на тепиха тази сутрин. При най-леките до 57 кг Микяй Наим, световен вицешампион до 23 г., стартира срещу азера Георги Едишерашвили, а в категория до 70 кг Мирослав Киров, трети на Евро 2014, ще има за съперник унгареца Норберт Лукаш в кат. до 70 кг . 
 
При 65-килограмовите Филип Новачков излиза срещу испанеца Хуан Ереспо, а при успех ще спори на осминафиналите срещу Хенкел (Германия).
Схватките започват от 11:00 часа.  
 
По-късно този следобед ще стане ясно и какъв ще е цветът на медалите на двете ни финалистки при жените. При 57-килограмовите шампионката от 2017-а Биляна Дудова ще брани титлата си срещу Ирина Ологонова, втора на Мондиал 2016.
 
В категория до 63 кг пък Тайбе Юсеин ще спори с опитната рускиня Инна Тражукова, втора от Евро 2017 и пета от олимпийските игри Рио 2016.
 
Още една наша представителка ще се опита да се окичи с медал и това е Виктория Бобева (до 65 кг), която загуби на полуфиналите вчера от Петра Оли (Финландия) с 0:6 и днес излиза за бронза срещу Крисцина Федарашка (Беларус).

 

Петър Мицин спечели финала на 400 м свободен стил

Петър Мицин спечели с лекота финала на коронната си дисциплина 400 метра свободен стил на Държавното първенство по плуване на басейн "Диана" в София

Погачар отново е лидер на Тур дьо Франс

Тадей Погачар се върна на върха в генералното класиране на Тур дьо Франс, след като спечели седмия етап от надпреварата

Ватерполистите ни с пет победи от пет мача на Европейското първенство

Националният отбор на България по водна топка за юноши  постигна пета поредна победа и завърши на първо място в група А на Европейското първенство по водна топка до 16 години, дивизия 1, което се провежда в Любляна, Словения.  

Мицин с ново злато и рекорд

Петър Мицин, който спечели европейската титла преди дни на шампионата в Шаморин за мъже и жени до 23 години, продължава да обира златните медали и да чупи рекорди.

Заместник-министър Андонов откри Балканиадата по скокове във вода

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов откри Балканските игри по скокове във вода и международния турнир за Купа "София".

Тадей Погачар спечели четвъртия етап на Тур дьо Франс от Амиен до Руан (ВИДЕО)

Тадей Погачар постигна стотната си победа в шосейното колоездене при професионалистите

 Асоциацията на българските спортни федерации прие нови членове

Нови пет спортни федерации бяха приети за членове на Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ), съобщиха от организацията.

Мерлие спечели третия етап на Тур дьо Франс

Тим Мерлие спечели хаотичния спринт в третия етап на Обиколката на Франция по колоездене

Инцидент със зрители на шампионат по колоездене

Двама зрители пострадаха сериозно, а други осем бяха ранени по време на Германския шампионат по колоездене на писта, след като двама състезатели се врязоха в публиката.