Таню Киряков остана без олимпийска квота, 15-годишна дебютантка носи медал на европейското

Таню Киряков остана без олимпийска квота, 15-годишна дебютантка носи медал на европейското

15-годишната дебютантка Лидия Ненчева донесе втори медал за България от европейското първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие в Белград

15-годишната дебютантка Лидия Ненчева донесе втори медал за България от европейското първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие в Белград.

Състезателката на СК Тракия спечели бронзово отличие на 25 метра пистолет (девойки) с резултат 765,2. Ненчева стигна до медала след престрелка с унгарката Адриен Немеш. Двете завършиха с еднакъв резултат, но при допълнителните 5 изстрела в спора за бронза българката показа по-здрави нерви и завърши в призовата тройка.

Таню Киряков остана 27 на 50 метра пистолет с резултат 551 точки и остана без олимпийска квота. Участникът на 6 Олимпиади и двукратен олимпийски шампион ще има още един шанс да добие право на участие на игрите в Лондон по време на европейското първенство с пневматично оръжие напролет в Лахти.
 
 
ОБРАТ: Новиков и Милов отново в националния отбор

Олимпийският шампион от Париж Семен Новиков (кат. до 97 кг) и двукратният европейски шампион Кирил Милов (кат. до 87 кг) се включиха към заниманието на на националния отбор по класическа борба на базата в "Дианабад".

Световната вицешампионка Юлияна Янева претърпя операция

Националката по борба Юлияна Янева претърпя операция на коляното и ще пропусне състезанията до края на годината, съобщават от БФ Борба.

Давид Иванов ще представя България на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Българинът ще участва единствено на своя коронен уред - кон с гривни

Федерациите пипат партиите за визията им за спорта

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) отправи въпроси към политическите партии и коалиции каква e визията и програмата им в областта на спорта преди парламентарните избори 19 април.

Официализираха български световен рекорд

Международната асоциация по зимно плуване (IWSA) изпрати официален сертификат за световния рекорд на 450 метра при мъжете, поставен от Цанко Цанков по време на Световното първенство по зимно плуване в началото на месеца в Оулу, Финландия.

Пет медала за България от Световната купа по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Николова и Брезалиева се наредиха съответно четвърта и пета във финала на лента