Тежък удар! България може да остане без най-сигурния си олимпийски медал

Тежък удар! България може да остане без най-сигурния си олимпийски медал

Вижте защо

България е застрашена от тежка санкция, която ще лиши трима български състезатели по вдигане на тежести от участие на Олимпийските игри в Париж през лятото.

Българската федерация по вдигане на тежести има финансови задължения към международната централа.

"Задълженията идват от едно европейско първенство, което проведохме през февруари, под ръководството на предишния президент Ариф Маджид. Не са разплатени таксите, които трябва да се платят към световната федерация. Към европейската федерация успяхме да се разплатим, но към световната не ни стигат силите и нямаме възможност. Разходите са към 50-60 хил. евро. Ако не ги платим, приключва участието ни на Олимпийските игри", сподели в интервю за БНТ президентът на родната федерация Антон Коджабашев.

Срокът за плащането на задълженията е до 30 април.

"До 30 април е невъзможно да платим. Кореспонденцията ни е такава, че да ни дадат още малко отсрочка. Акъл не ми стига, откъде ще вземем тези пари. Федерацията е затънала финансово до гушата", допълни бившият национал на България.

БНТ потърси за коментар бившият шеф на федерацията Ариф Маджид, но той не отговори на обажданията. Общият финансов баланс на централата също е притеснителен.

"На минус сме с няколко стотин хиляди лева. Състезателите не са взимали заплати от края на миналата година. Не са си взели премиите от европейското първенство, където си спечелиха медалите. Днес говорих лично с министъра на младежта и спорта, че ще им бъдат изплатени премиите от европейското първенство, в рамките на седмица - две", добави Коджабашев.

Треньорката на хандбалните ни националки: Благодаря ви за българския дух

Мелина Спасова бе определена за №1 на турнира

Българското участие на Европейското по плуване приключи с национален рекорд и 11-о място

Диана Петкова завърши 11-то място в дисциплината 50 м бруст жени на европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин, Полша.

Йоана Илиева с пето място на Гран при

Йоана Илиева продължава отличното си представяне в световния фехтовален елит, след като се класира на пето място в турнира на сабя жени за Гран при Нуома в Орлеан (Франция).

Бадминтонистките се класираха за Европейското отборно първенство

Женският национален тим на България се наложи над Швейцария с 3:2 и записа трети пореден успех на Европейската отборна квалификация по бадминтон, която се проведе в зала "Европа" в София.

България  спечели трофея на IHF Trophy

Националният отбор на България за девойки до 19 години спечели трофея на турнира на Международната федерация по хандбал IHF Trophy за зона Европа в косовската столица Прищина.

Председателят на БОК Весела Лечева поздрави  Спортно училище „Никола Симов“ в Търговище

Председателят на БОК Весела Лечева поздрави Спортно училище „Никола Симов“ в Търговище, което отбеляза своята 40-а годишнина.

Олимпийският огън започна своята щафета в Рим

Ще пропътува 12 000 км и 300 града за 63 дни

Призът „Спортист на Варна“ ще бъде връчен на 16 декември

Членовете на Обществения съвет по спорт решиха общинската награда „Юнак“ за цялостен принос да бъде връчена на Мария Чиприянова и на Венцеслав Гечев

Италия подобри световен рекорд на Европейското първенство по плуване

Смесената щафета на Италия на 4 по 50 метра свободен стил (двама мъже и две жени) постави първия световен рекорд по време Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин.