Три финала за Вая Драганова на турнира в Киев

Другата ни представителка Йоана Николова завърши на 16-то място

Вая Драганова ще играе в три финала на турнира по художествена гимнастика "Дерюгина къп 2019" в Киев (Украйна), който съпътства надпреварата от веригата Гран При. Българката зае седмото място в многобоя със сбор от 68.800 точки.

Драганова ще се бори за отличията във финалите с обръч (17.950 точки - осма оценка), с бухалки (18.950 точки - пета оценка) и с лента (16.850 точки - трета оценка).

Талантливата ни състезателка не успя да попадне сред осемтте най-добри гимнастички във финала с топка, като записа 15-ти резултат от 15.050 точки.

Другата ни представителка Йоана Николова завърши на 16-то място със сбор от 61.100 точки (16.100 с обръч, 16.150 с топка, 15.200 с бухалки и 13.650 с лента).

И двете националки допуснаха грешки в съчетанията си. За Йоана Николова това е първо голямо състезание след възстановяване от сериозна контузия, а Вая Драганова е дебютант в категория жени тази година.

Победителка е  Анастасия Салос (Беларус) със сбор от 79.500 точки, следвана от Олена Дутченко (Украйна) със 74.650 точки и Мария Сергеева (Русия) със 73. 700 точки.
Пловдив получи знамето на Европейското първенство по гребане`2025

В състезанието ще участват и гребци със специални потребности

Лицензираните компании предупредиха за неконтролируем ръст в нелегалния хазарт заради промените в Закона за хазарта

Лицензираните оператори направиха конкретни предложения за подобряване на законопроекта

БРАВО! Йоана Илиева завоюва квота за Париж 2024 (ВИДЕО)

Тя взе първо място на европейската олимпийска квалификация на сабя в Диферданж (Люксембург)

Кристиан Василев с квота за Париж

Българинът трети на финал А на скиф

Карлос Насар със световен рекорд, но не го признават

Българките с 3 победи и 2 ремита на Европейското по шахмат

Калейн спечели бронза в многобоя на Световната купа в Ташкент (ВИДЕО)

Другата ни представителка Никол Тодорова остана 13-та

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат