Трудна победа за шампиона в Бундеслигата

Райн-Некар направи решителна серия след почивката

Отборът на Райн-Некар (Льовен) стартира с важна победа в мъжкото хандбално първенство на Германия.

Шампионите от последните два сезона спечелиха само с два гола разлика при тежкото гостуване на традиционно силния домакин Лемго.

"Жълто-сините", които вдигнаха Суперкупата на страната преди броени дни, надиграха 13-я от миналия сезон с 26:24 гола.

В началото на двубоя гостите се откъснаха при 6:3, но така и не успяха да вземат по-голям аванс до почивката. Лемго дори съумя да навакса и поведе с 14:12, но впоследствие допусна 4 безответни гола за 14:16 след първите 30 минути.

Райн-Некар направи решителна серия след почивката, стигайки до доста сериозен аванс от 5 гола при 22:17. Още в този момент крайният изход на срещата изглеждаше предрешен, но домакините не спряха да се борят до края.

Техните усилия стигнаха за минимално поражение, което обаче е девето поредно в двубоите с тима от Льовен.