Цанко Цанков осъществи рекордното плуване на 100 километра в река Дунав

Цанко Цанков осъществи рекордното плуване на 100 километра в река Дунав

Вижте подробности

Българският плувец Цанко Цанков осъществи успешно първото по рода си плуване на 100 километра в река Дунав.

"Цанко Цанков успя! 108 километра и 250 метра в река Дунав - 18 часа, 12 минути и 32 секунди! Без да спира, нон стоп плуване! Герой! Уникален", написа треньорът му Николай Илиев в социалната мрежа Фейсбук.

"Вече е на козлодуйския бряг в добро здраве. Старт в 03:17 часа, финал в 21:31 часа", добави той.

Участието на българина бе по правилата на Световната асоциация в открити води – WOWSA и под тяхно администриране, съобщиха преди плуването от агенцията на Цанков Iliev Sport Agency.

Събитието се организира от КПС "Победа" със съдействието на общините Видин и Козлодуй, както и с подкрепата на Фондация "Спорт в България".

Утре 7 септември (събота) Цанко Цанков и неговият треньор Николай Илиев ще бъдат наградени от кмета и ръководството на Община Видин на церемония в 12:00 часа пред Художествената галерия.

АБСФ със специални награди за най-добрите млади спортисти

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) ще връчи за първи път награда на федерацията, която е работила най-добре с подрастващите през изминалата 2025 г.

Треньорът на националите по хандбал се прицели в победа срещу Турция

Първият двубой е утре на родна земя

Александър Николов е „Спортист на София“ за 2025 г.

Най-добрият реализатор от световното по волейбол заслужи званието с голяма преднина и с подгласници Алберт Попов и Тервел Замфиров 

Люк Литлър посяга към безсмъртието в дартса (ВИДЕО)

Люк Литлър стана за втори пореден път световен шампион по дартс, с което добави към банковата си сметка един милион британски лири и си гарантира първото място в световната ранглиста поне до началото на октомври. 

Данаил Полишев е 29-и на Световната купа по фехтовка за младежи

Сънародникът ни остана на крачка от топ 16

Двама българи ще участват на бадминтон турнир в Талин

Димитър Янакиев и Илиян Стойнов ще представят страната ни