Цанко Цанков се готви в Царево за покоряването на Ocean 7

Цанко Цанков се готви в Царево за покоряването на Ocean 7

Вижте подробности

Световният шампион по плуване Цанко Цанков се подготвя в Царево за следващите си състезания - покоряването на Ocean 7 - седемте най-трудни плувни маратона в света, както и в поставянето на световен рекорд за 100 км плуване по река Дунав, съобщиха от пресцентъра на Община Царево след среща между кметът Марин Киров и плувецът.

Цанко Цанков вече преплува успешно три от тези плувни маратона - протока Гибралтар (между бреговете на Испания и Мароко), каналът Каталина (САЩ) и протокът Кук (Нова Зенландия), а през тази година предстои и атака на най-дългия от седемте маратона - този на протока Молокай - приблизително 45 км.

Цанко Цанков е приятел на Община Царево, вече тренира във водите около Царево, а личен сантимент за него е и факта, че първата му треньорка Мария Чалъкова– човекът изградил го като плувец и шампион, е от нашия град. За нас е важно да подкрепим Цанко в неговата дейност, защото тя е насочена към спорта, към младите хора, но и към прославянето на България. Освен подкрепата за конкретните състезания, той може да разчита на нас и за тренировъчната си дейност тук в акваторията на Черно море покрай бреговете на цялата ни община. Отправям призив към другите общини, към спонсорите за подкрепа на именития ни спортист. Ние последвахме примера на община Бургас, защото вярваме в младите хора и спорта, заяви Киров.

До края на годината пред мен стоят две основни цели. На 6-ти септември ще плувам 100 километра по река Дунав в опит да постигна рекорд за най-дълго индивидуално преплуване без прекъсване, а в началото на ноември е най-дългият плувен маратон от Ocean 7 (45 километра) на протока Молокай, САЩ. Още от дете, Царево е едно от любимите ми райски кътчета по нашето черноморско крайбрежие. Винаги съм усещал силната енергия, която притежават както морето, така и земята там и съм сигурен, че тази енергия ще ми помогне по пътя към реализирането на моите цели, посочи Цанков.

Петима българи ще участват на Световното по плуване за юноши в Отопени

Петима български състезатели ще вземат участие на започващото днес Световно първенство по плуване за юноши в румънския град Отопени.

Есад Бозали на репешаж на Световното за младежи в Самоков

Останалите трима представители на страната във втория ден на турнира отпаднаха

Олимпийският шампион Магомед Рамазанов пропуска световно първенство по борба

Златният медалист от Париж 2024 ще се подложи на операция.

България отново без полуфиналисти на световното първенство по борба за младежи в Самоков

България остана без полуфиналисти и във втория ден на Световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години в Самоков, като един от националите запази шансове за медал през репешажи. 

Ненад Лалович откри шампионата на планетата за юноши и девойки по борба в Самоков

Вижте подробности

Рокада на върха в Българската федерация колоездене

Евгений Балев предаде управлението на своя заместник Александър Алексиев

Световен рекорд в колоезденето

Състезаващият се за Великобритания колоездач Мат Ричардсън постави световен рекорд в колоезденето на писта на 200 метра с летящ старт, като стана първият човек, счупил границата от 9 секунди.

МОК с революционно решение за Игрите в Лос Анджелис 2028

Новините за организаторите са повече от добри

Лечева година след Игрите: Обединихме нацията

Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) - Весела Лечева, поздрави спортисти, треньори и ръководители. Ръководителят отбеляза точно година след края на Олимпийските игри в Париж.