Участници от 7 държави атакуват маратона Галата - Варна

Участници от 7 държави атакуват маратона Галата - Варна

84-ото издание на най-старото плувно състезание у нас е на 4 август, неделя

Eнтусиасти от седем държави са се записали да преплуват маратона Галата – Варна. 84-ото издание на най-старото плувно състезание у нас е на 4 август, неделя.

До момента желаещите да се впуснат в него са 130 мъже и жени от България, Украйна, Германия, Великобритания, Дания, Белгия и Турция, като организаторите очакват броят им да нарастне. По традиция Галата – Варна е най-чаканото състезание от любителите на плуването през лятото и е наситено с низ от вълнуващи, незабравими емоции.

Стартът ще бъде даден от Карантината, но в по-ранен час – 9,00 ч. Победителите при мъжете и жените ще вземат по 1200 лв., 2 място – по 900 лв., 3 място – по 700 лв., 4 място – по 600 лв., 5 място – по 500 лв., 6 място – по 400 лв. Плувецът с най-много участия ще бъде възнаграден с премия от 250 лв., толкова ще получи и състезателят с увреждания, преплувал маратона.

Стартовата такса за онлайн регистрираните участници на сайта на маратона varnamaraton.info е 30 лв. (15 евро), а за записването на място – 40 лв. (20 евро).

Иван Пашов и „Съвет за спортно развитие – Пловдив“  организират спортен празник за хора с увреждания

Събитието се провежда съвместно с регионалната структура на „Съюз на инвалидите в България“

Мексиканецът Исак дел Торо спечели втория етап от колоездачната Обиколка на Франция (ВИДЕО)

Вингегор остава начело в генералното класиране

Наше момиче със сребро от международен турнир по бадминтон

Христомира Поповска спечели сребърен медал на единично жени на международния турнир по бадминтон от "Future Series" във френския град Песак.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.