Ужас! Олимпийска шампионка загина след планински инцидент

Ужас! Олимпийска шампионка загина след планински инцидент

Фаталният инцидент е станал в планината Каракорум

Двукратната олимпийска шампионка в биатлона Лаура Далмайер е починала, съобщават световните агенции в сряда. Германката е станала жертва на тежък планински инцидент в Пакистан на 28 юли. 31-годишната Далмайер е била на алпинизъм в планината Каракорум, когато се е случило скално откъсване.

Освен двете си олимпийски титли, германската състезателка има и седем златни медала от Световни първенства. През сезон 2016-17 тя стана и носителка на Световната купа по биатлон при жените. Общо в кариерата си тя има 35 победи и 71 подиума в 153 състезания.

През май 2019 година Лаура Далмайер съобщи, че слага край на кариерата си като биатлонистка, тъй като е загубила страстта си към спорта.

"Германката беше държавно сертифициран планински и ски водач и член на германската организация за планинска спасителна дейност. Тя беше смятана за опитен и осъзнат за рисковете алпинист", се казва в съобщението на ДПА

Карлос Насар: Все повече се замислям дали да напусна България

„Аз правя всичко възможно да остана в страната си и да развявам българското знаме“

Насар: Надявам се да отида на Вечното дерби

„ЦСКА ще спечели с 2:1“, предрече световният и олимпийски шампион в щангите

Весела Лечева: Българският спорт заслужава нов и модерен музей,    който да съхранява историята

„Важно е да уважаваме историята, защото без нея няма бъдеще", каза тя

Стефани Стоева отпадна в първия кръг в Дания

На двойки продължава напред със сестра си

Министър Иван Пешев награди Карлос Насар

Световният шампион в щангите получи парична премия и почетен плакет

Президентът на щангите: Няма да позволя Карлос Насар да си тръгне

Стефан Ботев заяви, че е готов да подпише договора, който е подготвен от екипа на Насар

Конфискуваха огромно количество допинг

Президентът на Световната антидопингова агенция (УАДА) Витолд Банка обяви, че след мащабна операция в Европа са конфискувани 800 милиона дози забранени вещества и стероиди.

Насар: Ще се състезавам за България, освен ако няма намеса отгоре

Олимпийският и трикратен световен шампион коментира отношенията си с федерацията

Стефан Ботев: Насар си донесе договор, но не го подписва

Президентът на федерацията по вдигане на тежести отговори на звездата