Украйна ще продължи да бойкотира състезания с руснаци

Украйна ще продължи да бойкотира състезания с руснаци

Вижте какво каза спортният им министър

Украинските спортисти ще продължат да бойкотират международни състезания с участието на представители от Русия и Беларус, заяви министърът на младежта и спорта на Украйна и президент на Националния олимпийски комитет Вадим Гутцайт.

На 18 април спортното министерство на Украйна обяви, че ще лиши спортните федерации от статут, ако техните спортисти участват в международни състезания, в които има представители на Русия и Беларус. На заседание на кабинета на министрите на Украйна беше прието решение за въвеждане на промени в разпоредбата за предоставяне на статут на спортна федерация или лишаване от такъв.

"Има решение на правителството, че ние все още не участваме в тези състезания. Към днешна дата вариант да се преразгледа бойкота не се обсъжда. Сега е трудно, но има такова решение, ние го взехме и го спазваме. На всички ние е тежко, но в офиса на НОК имаше среща с всички президенти на федерациите, които изразиха своето мнение. Това беше общо решение", каза Гутцайт.

НОК на Украйна многократно е заявявал  възможността от бойкот на Олимпиадата в Париж 2024, ако руски и беларуски спортисти бъдат допуснати до състезания. На 9 февруари президентът на Международния олимпийски комитет Томас Бах каза в писмо до Гутцайт, че бойкотът на Игрите е нарушение на Олимпийската харта.

Наше момиче с медал от турнир по скокове във вода

Българката Ива Ереминова спечели сребърен медал на 1-метров трамплин на силния международен турнир по скокове във вода, проведен в Берген (Норвегия). 

Грациите ни с два сребърни медала в Баку

Българските състезателки завоюваха два сребърни медала при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан), а освен това се класираха за Крос битките.

Давид Иванов се включва в подготовката на националния отбор

Давид Иванов вече има квота за Световното първенство по спортна гимнастика, а американец с български паспорт ще се включи в подготовката на националния отбор от 1 юли, обяви старши треньорът на националния отбор Милко Танкушев.

Олимпийски шампион аут за Джирото

Олимпийският шампион в шосейното колоездене от Токио 2020 Ричард Карапас ще пропусне тазгодишното издание на „Джиро д'Италия“, тъй като продължава да се възстановява от операция на перинеума, съобщи отборът му Едюкейшън-ИйзиПоуст, цитиран от агенция Ройтерс.

WINBET е официален спонсор на „Grande Partenza“ на Giro d’Italia 2026 в България

Водещата българска платформа за развлечения и онлайн игри WINBET ще бъде официален партньор на Grande Partenza (Големия старт) на Giro d’Italia 2026. 

Ансамбъл жени на България отпътува за Баку

“Златните момичета” ще защитават Европейската си купа