В Испания: Удвояват охраната за финала на Обиколката на Испания в Мадрид

В Испания: Удвояват охраната за финала на Обиколката на Испания в Мадрид
Източник: БГНЕС

Общинската полиция ще има повече от 800 служители, които ще заемат позиции по дължината на цялото трасе

Броят на служителите от общинската полиция в Мадрид, които ще са ангажирани с осигуряването на сигурността на финала на колоездачната Обиколка на Испания в неделя "ще бъде удвоен", обявиха организаторите, цитирани от АФП. Мярката се налага заради непрекъснатите пропалестински протести, които принудиха организаторите да скъсят няколко етапа до момента.

"Общинската полиция ще има повече от 800 служители, които ще заемат позиции по дължината на цялото трасе - около 40 км, като първоначалният план бе да не бъдат повече от 500", съобщи на пресконференция Инма Саес, който е заместник-кмет на града. Ще има подкрепления и от националната полиция, за да се осигури безпроблемното приключване на състезанието.

Тези 800 общински полицаи ще се присъединят към 1100 агенти на националната полиция, които бяха изпратени като подкрепление заради протестите срещу тима на Израел-Премиер Тех, който бе основан от израело-канадския милиардер Силван Адамс.

В събота ще има също допълнително 400 служители на Гражданската гвардия, които ще съблюдават за сигурността на предпоследния етап на Обиколката на Испания, който ще се състои в региона на Мадрид.

Кърсти Ковънтри покани Весела Лечева на официално посещение в Лозана

Работните срещи са планирани за 24-и август в Олимпийската къща в Швейцария

Историческо признание за плажния футбол на България

За BSC BETVAM това е не просто състезание, а златна възможност да представи достойно България

Девет наши на ЕП по спортна стрелба за мъже и жени до 23 г.

Девет български състезатели ще участват на европейското първенство по спортна стрелба с въздушно и малокалибрено оръжие за мъже и жени до 23 години в Полша, съобщиха от Българския стрелкови съюз.

Сабльорките ни 14-и на Световното

Женският национален отбор на България на сабя завърши на 14-о място на световното първенство по фехтовка в Хонконг.

ММА звездата Дакота Дичева отново позира с българския флаг

Тя не е забравила корените си

Мицин иска финал на Европейското

Повече от 15 състезатели ще представят България на Eвропейското първенство по плувни спортове в Париж от 31 юли до 16 август.